Talk icon

Informacje

20-08-2022

Autor: Sebastian Wroniewski

IMGW: Sobota będzie ciepła z opadami deszczu i burzami

IMGW

W sobotę będzie ciepło, a na wschodzie gorąco do 31 stopni Celsjusza – poinformowała dyżurna synoptyk IMGW, Dorota Pacocha.

Jak dodała synoptyk z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej  “na przeważającej części kraju wystąpią jednak burze i będzie przelotnie padało. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 35 mm, lokalnie na Górnym Śląsku i w Małopolsce do 50 mm. W nocy z soboty na niedzielę na krańcach wschodnich zachmurzenie małe i umiarkowane. 

IMGW: Sobota będzie ciepła do 31 st. C

W sobotę na wschodzie zachmurzenie małe lub umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu oraz burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 35 mm, lokalnie na Górnym Śląsku i w Małopolsce do 50 mm.

Temperatura maksymalna według IMGW wyniesie od 22 stopni Celsjusza na zachodzie do 31 stopni na wschodzie, chłodniej miejscami nad morzem od 20 do 23 stopni.

Wiatr na ogół słaby, zmienny. W czasie burz wiatr silniejszy, w porywach do 80 km/h, lokalnie możliwe porywy do 1000 km/h.

IMGW

Noc będzie chłodniejsza z przelotnymi opadami i burzami

W nocy z soboty na niedzielę na krańcach wschodnich zachmurzenie małe i umiarkowane. W pozostałej części kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. IMGW przewiduje przelotne opady deszczu i burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 40 mm.

Temperatura minimalna od 15 stopni na północnym wschodzie do 20 stopni w centrum kraju.

Wiatr słaby, nad morzem okresami umiarkowany, północno-zachodni, w centrum i na wschodzie zmienny z przewagą południowo-wschodniego. W czasie burz porywy do 90 km/h.

Czytaj też: IMGW: Tegoroczny sierpień już bije rekordy gorąca

PAP/fot.Pixabay

swiatrolnika.info 2022