Talk icon

Informacje

06-07-2022

Autor: Sebastian Wroniewski

IMGW: Poranek będzie pochmurny i mglisty; wieczorem rozpogodzi się

IMGW

W środę rano będzie pochmurnie. Miejscami na południowym-zachodzie mogą powstać silne mgły – przekazała synoptyk IMGW Dorota Pacocha.

Jak dodała synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej powstające mgły będą ograniczać widzialność do 200 metrów. W ciągu dnia będzie zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami możliwe przelotne opady deszczu i burze. Prognozowana suma opadów na wschodzie kraju wyniesie 20 mm. Wieczorem spodziewane jest rozpogodzenie.

Z rana i w ciągu dnia będzie pochmurnie

Zgodnie z prognozą pogody przygotowaną przez synoptyk IMGW Dorotę Pacochę, w ciągu dnia będzie zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami możliwe przelotne opady deszczu i burze.

Prognozowana suma opadów na wschodzie kraju wyniesie 20 mm.

Prognoza synoptyczna Doroty Pacochy zakłada, że w środę temperatura maksymalna będzie się wahać od 19 stopni Celsjusza na Podhalu i miejscami na Pomorzu do 25 st. C w centrum i na południowym-zachodzie kraju.

Wiatr umiarkowany i porywisty, nad morzem okresami dość silny w porywach do 60 km/h.

IMGW

IMGW: Wieczorem i w nocy rozpogodzi się 

Pacocha prognozuje, że wieczorem powinno się nieco rozpogodzić. "Początkowo na wschodzie i południu wystąpią zanikające opady deszczu, natomiast w nocy na zachodzie wzrośnie zachmurzenie" – wskazała Pacocha.

"W nocy temperatura wyniesie od 9 do 14 stopni Celsjusza. Nad morzem nieco cieplej: 15-16 st. C. Wiatr w nocy będzie słaby nad morzem umiarkowany i porywisty z kierunków zachodnich" – wskazała synoptyk IMGW Dorota Pacocha.

Czytaj też: Alert RCB: silny wiatr, ulewny deszcz i grad

PAP/fot.Pixabay

swiatrolnika.info 2023