Talk icon

Informacje

22-08-2022

Autor: Sebastian Wroniewski

IMGW: Poniedziałek zapowiada się deszczowy z burzami

IMGW

W poniedziałek zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy niemal w całym kraju będzie padał deszcz. Możliwe także burze – poinformowała synoptyk IMGW.

Jak dodała Ilona Bazyluk z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej “temperatura maksymalna od 22 stopni Celsjusza nad morzem, 26 w centrum do 29 na południowym wschodzie. Chłodniej tylko w kotlinach sudeckich od 16 do 18 stopni”. W nocy zachmurzenie niemal w całym kraju z większymi przejaśnieniami tylko na Podlasiu lokalnie małe.

IMGW: Poniedziałek będzie pochmurny i deszczowy

W poniedziałek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, a na wschodzie również z rozpogodzeniami. Miejscami przelotny deszcz oraz burze, najsłabsze opady na Pomorzu. Na pozostałym obszarze w czasie burz prognozowana suma opadów do 40 mm.

Temperatura maksymalna według prognozy IMGW wahać się będzie od 22 stopni Celsjusza nad morzem, 26 w centrum do 29 na południowym wschodzie. Chłodniej tylko w kotlinach sudeckich od 16 do 18 stopni.

Wiatr będzie słaby, chwilami umiarkowany, na zachodzie zmienny, a na pozostałym obszarze z kierunków północnych i północno-wschodnich. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

IMGW

W nocy opady deszczu prognozowane dla całego kraju

W nocy zachmurzenie niemal w całym kraju z większymi przejaśnieniami tylko na Podlasiu lokalnie małe. IMGW prognozuje opady deszczu prawie w całym kraju. W centrum i na południu burze z opadami deszczu do 20-30 mm, a w Karpatach nawet do 40 mm.

Temperatura minimalna od 14 stopni Celsjusza na zachodzie, 16-18 stopni na wschodzie do 19 w centrum i na południowym wschodzie.

Wiatr słaby, nad morzem umiarkowany, z kierunków północnych i wschodnich. W czasie burz osiągnie prędkość do 65 km/h.

Czytaj też: IMGW: Tegoroczny sierpień już bije rekordy gorąca

PAP/fot.Pixabay

swiatrolnika.info 2022