Talk icon

Informacje

24-06-2022

Autor: Karol Pepliński

IMGW: Piątek słoneczny i bardzo ciepły. Miejscami nawet 31 st. C

imgw

Synoptyk IMGW Ilona Bazyluk prognozuje, że w piątek będzie pogodnie i ciepło. Jedynie na Dolnym Śląsku i terenach podgórskich wystąpią opady deszczu.

Znaczny obszar Europy jest pod wpływem rozległego niżu znad Irlandii, wraz z układem frontów. Wschodnia Europa oraz Półwysep Iberyjski znajdują się w zasięgu wyżów. Polska pozostaje pod wpływem wyżu z centrum nad Litwą i Łotwą. Od południowego zachodu będzie napływać coraz cieplejsze powietrze pochodzenia zwrotnikowego.

Prognoza IMGW na piątek

W piątek w ciągu dnia zachmurzenie będzie słabe i umiarkowane.

,,Na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie i terenach podgórskich prognozowane są słabe lokalne opady deszczu. Na pozostałym obszarze przez cały dzień pogodnie" – przekazała synoptyk IMGW.

Temperatura maksymalna wyniesie od 23 st. C na Podhalu, 28 st. C nad morzem, na wschodzie 26 st. C do 31 st. C na zachodzie kraju. Wiatr będzie słaby, umiarkowany z kierunków południowych i południowo–wschodnich.

,,Z każdym dniem będzie coraz cieplej, zwłaszcza na zachodzie. Taka pogoda utrzyma się aż do połowy przyszłego tygodnia, kiedy możliwe jest małe ochłodzenie" – podsumowała Bazyluk.

imgw

Czytaj też: IMGW: Najbliższy tydzień ciepły, a w weekend burze

PAP/fot.pixabay 

swiatrolnika.info 2023