Talk icon

Informacje

26-08-2022

Autor: Sebastian Wroniewski

IMGW: Piątek będzie w przeważającej części słoneczny i upalny

IMGW

W piątek w przeważającej części kraju słonecznie i upalnie. Tylko na zachodzie pogrzmi i może spaść do 40 mm deszczu – poinformowała synoptyk IMGW. 

Jak wyjaśniła Dorota Pacocha z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej temperatura maksymalna wahać się będzie od 26 stopni Celsjusza na zachodzie do 33 stopni na wschodzie naszego kraju. Chłodniej będziej w dolinach górskich 24 stopnie i nad morzem około 22. W nocy zachmurzenie przeważnie małe i umiarkowane jeszcze zanikające burze na zachodzie i południowym zachodzie. Prognozowana suma opadów wyniesie tam do 15 mm.

IMGW: Piątek będzie słoneczny i upalny

W piątek zachmurzenie małe i umiarkowane, na zachodzie wzrastające do dużego. Na przeważającej części kraju słonecznie. Na zachodzie przelotne opady deszczu i burze, możliwy grad. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 30 mm, lokalnie do 40 mm.

Temperatura maksymalna według prognozy IMGW wahać się będzie od 26 stopni Celsjusza na zachodzie do 33 stopni na wschodzie. Chłodniej w dolinach górskich 24 stopnie i nad morzem około 22.

Wiatr słaby, nad morzem umiarkowany, z kierunków wschodnich. W czasie burz porywy wiatru do 70 km.

IMGW

W nocy możliwe pojawienie się mgieł

W nocy zachmurzenie przeważnie małe i umiarkowane jeszcze zanikające burze na zachodzie i południowym zachodzie. Prognozowana suma opadów wyniesie tam do 15 mm.

Temperatura od 13 stopni na południu do 18-19 na północy kraju, lokalnie 20-21 stopni na Helu i w okolicach Gdańska. IMGW przewiduje pojawienie się mgieł ograniczających widzialność do 500 metrów głównie na południu – w kotlinach górskich.

Wiatr będzie słaby, zmienny, z przewagą wschodniego i południowo-wschodniego. W trakcie zanikających burz osiągnie prędkość do 65 km/h.

Czytaj też: IMGW ostrzega przed ekstremalnie wysokim zagrożeniem pożarowym

PAP/fot.Pixabay

swiatrolnika.info 2022