O tym co ważne dla polskiej wsi.

Czyste powietrze czysty zysk Czyste powietrze czysty zysk
Talk icon

Informacje

10-05-2022

Autor: Świat Rolnika

IMGW ostrzega przed czwartkowymi burzami na wschodzie kraju

IMGW

W czwartek pojawią się na wschodzie kraju burze z intensywnymi opadami deszczu i silnym wiatrem, spodziewamy się nawałnic – informuje IMGW.

Prognoza zagrożeń meteo Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej przewiduje w czwartek i w nocy z czwartku na piątek pojawienie się burz z intensywnymi opadami deszczu i silnym wiatrem. Możliwe jest także wystąpienie nawałnic.

IMGW informuje o nadchodzących burzach 

Dla województw: warmińsko-mazurskiego, mazowieckiego, podlaskiego, łódzkiego i części pomorskiego – prawdopodobnie wydane zostaną ostrzeżenia pierwszego stopnia, obowiązujące od rana w czwartek do rana w piątek. Dla woj. lubelskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego i małopolskiego mają zostać wydane ostrzeżenia – II stopnia. W tych wszystkich rejonach prognozowane są burze z gradem.

Już w środę słabe burze są możliwe na północy kraju. Mogą być z nimi związane opady około 10 mm i porywy wiatru do 50-60 km/h oraz grad. "Jeśli burze się rozwiną, to mogą być dobrze zorganizowane – możliwe są superkomórki. Nie ma zagrożenia dużymi opadami, ale mogą im towarzyszyć porywy wiatru do 60 km/h oraz grad" – brzmi prognoza IMGW na środę.

imgw

Czytaj też: IMGW: Wtorkowy poranek będzie pogody; wieczorem możliwy deszcz

PAP/fot.pixabay

swiatrolnika.info 2023