Talk icon

Informacje

20-07-2022

Autor: Świat Rolnika

IMGW ostrzega: Upały niemal w całym kraju! Nawet 36 st. C

IMGW

Prawie w całym kraju będzie upalnie, na zachodzie termometry pokażą do 36 stopni Celsjusza. W kilku województwach alerty mają najwyższy stopień – ostrzega IMGW.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał najwyższy trzeci, stopień ostrzeżeń przed upałami dla trzech województw. Dla kolejnych sześciu wydano alerty 2 stopnia. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia trzeciego stopnia przez upałem dla województw: lubuskiego, dolnośląskiego i wielkopolskiego.

IMGW ostrzega przed upałami 

Tylko na Podlasiu nie ma w środę ostrzeżeń IMGW przed upałem. Na terenie pozostałych województw należy spodziewać się gorąca. Temperatura będzie przekraczać 30 stopni.

W województwie lubuskim, wielkopolskim, dolnośląskim i opolskim oraz w sąsiadujących z nimi powiatach alerty mają trzeci, najwyższy stopień. Tam termometry wskażą nawet 36 stopni.

W centrum kraju i nad morzem ostrzeżenia mają drugi stopień. Spodziewana temperatura to 30-34 stopnie. W rejonach górskich, gdzie ostrzeżenia mają najniższy, pierwszy stopień, termometry pokażą ok. 30-32 stopnie.

IMGW

Czytaj też: Alert RCB: Dwa powiaty mocno zagrożone pożarami lasów

PAP/fot. pixabay

 

swiatrolnika.info 2023