Talk icon

Informacje

24-06-2022

Autor: Świat Rolnika

IMGW: Najbliższy tydzień ciepły, a w weekend burze

imgw

IMGW prognozuje, że najbliższy tydzień przyniesie ciepłą i słoneczną pogodę, a w weekend na zachodzie będzie upalnie i mogą się pojawić burze.

W sobotę na przeważającym obszarze kraju słoneczna aura. W niedzielę i poniedziałek w wielu miejscach nadal upalnie i burzowo. We wtorek i w środę przejściowe ochłodzenie na zachodzie. Na czwartek synoptycy prognozują zachmurzenie umiarkowane, okresami duże z opadami deszczu i już słabszymi burzami.

Prognoza IMGW na weekend

W weekend IMGW spodziewa się słonecznej pogody, z możliwymi opadami deszczu oraz burzami.

,,W piątek słonecznie, na zachodzie więcej chmur. Na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie może słabo popadać" – przekazał Instytut.

Dodano, że temperatura maksymalna wyniesie od 23-24 stopni Celsjusza na Helu i wschodzie kraju do 31 st. C na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, południowo-wschodni i wschodni.

W sobotę na przeważającym obszarze kraju słoneczna aura. Będzie gorąco. Na zachodzie natomiast pojawią się opady deszczu i burze, w których opady deszcz wyniosą do 30 mm. Wiatr w porywach do 75 km/h. Temperatura maksymalna od 23 stopni nad morzem, w centrum 29 st. C do 32 stopni na zachodzie kraju. Powieje słaby i umiarkowany wiatr, z kierunków wschodnich.

W niedzielę i poniedziałek w wielu miejscach nadal upalnie i burzowo. Temperatura wzrośnie do 30-34 st. C w zachodniej połowie kraju, zaś na wschodzie wskaże około 26 stopni. Jak prognozuje IMGW, burze pojawią się na zachodzie i południu kraju - mogą przynieść silne opady deszczu i porywisty wiatr.

imgw

Tydzień będzie bardzo ciepły

W nocy z poniedziałku na wtorek na północnym zachodzie kraju temperatura nie spadnie poniżej 20-21 st. C, co oznacza noc tropikalną.

,,We wtorek przejściowe ochłodzenie na zachodzie, w środę również w centrum kraju, z temperaturą maksymalną od 20 do 23 stopni Celsjusza. Spodziewane są burze z silnym deszczem i porywami wiatru do 70 km/h, przemieszczające się z zachodu na wschód kraju. Miejscami również grad. Na wschodzie nadal upalnie do około 32 st. C" – przekazało IMGW.

Na czwartek synoptycy prognozują zachmurzenie umiarkowane, okresami duże z opadami deszczu i już słabszymi burzami. Temperatura maksymalna będzie się wahać w granicach 27-29 stopni Celsjusza w całym kraju. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.

Czytaj też: HydroALERT uruchomiony; serwis będzie prognozował niebezpieczne zjawiska

PAP/fot.pixabay

swiatrolnika.info 2023