Talk icon

Informacje

03-12-2021

Autor: Polska Agencja Prasowa

IMGW: Na Pomorzu miejscami śnieg, w ciągu dnia możliwe rozpogodzenia

IMGW

Jak przekazał synoptyk IMGW Michał Ogrodnik, w piątek na Kaszubach i Pomorzu Gdańskim może spaść miejscami nawet do 8 cm śniegu.

W ciągu dnia na pozostałym obszarze kraju mogą wystąpić rozpogodzenia. Ponadto rano na północy kraju może być ślisko na drogach i chodnikach. W ciągu dnia na przeważającym obszarze temperatura wyniesie do 3 stopni Celsjusza, z kolei na Podhalu nie powinna spaść poniżej -2 stopni.

IMGW: Śnieg na Pomorzu i Kaszubach

IMGW prognozowało, że skutkiem nocnych opadów deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu, będzie oblodzenie dróg i chodników, które może się utrzymać do godz. 8. Dotyczy to województw: zachodniopomorskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego i części woj. warmińsko-mazurskiego.

,,Rano na północnym-wschodzie powinien spaść śnieg, jednak w ciągu dnia osłabnie i w tej części kraju należy się spodziewać rozpogodzeń. Na północy kraju miejscami powinny się pojawić przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem" – stwierdził synoptyk IMGW Michał Ogrodnik.

Przekazał także, że "dość intensywne opady śniegu spodziewane są na Kaszubach i Pomorzu Gdańskim.

,,Miejscami może tam spaść 8 cm śniegu" – zaznaczył Michał Ogrodnik.

W ciągu dnia, "na pozostałym obszarze kraju będzie pogodnie" . W piątek należy się spodziewać umiarkowanego wiatru, który chwilami będzie porywisty.

,,W centrum osiągnie w porywach do 55 km/h, z kolei nad morzem nie powinien przekroczyć 65 km/h" – przekazał synoptyk IMGW.

W ciągu dnia na przeważającym obszarze temperatura wyniesie do 3 stopni Celsjusza, z kolei na Podhalu nie powinna spaść poniżej -2 stopni.

Czytaj też: Uwaga na silny wiatr i intensywne opady śniegu. RCB wydało ostrzeżenie

PAP/fot.pixabay

swiatrolnika.info 2023