Talk icon

Informacje

24-08-2022

Autor: Emilia Gromczak

IMGW: Deszcz niemal w całym kraju, na wschodzie 32 stopnie Celsjusza

IMGW

IMGW zapowiada w środę niemal w całym kraju deszcz. Na wschodzie kraju będzie bardzo ciepło, nawet 32 stopnie Celsjusza.

Dyżurna synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Michał Ogrodnik poinformował, że w środę niemal w całym kraju deszczowo, ale na wschodzie kraju bardzo ciepło, nawet 32 stopnie Celsjusza. Temperatura maksymalna od 24 stopni na zachodzie, 29-30 w centrum, do 32 stopni na wschodzie.

IMGW: Deszcz we środę w niemal całym kraju

W środę w całym kraju zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu i lokalnymi burzami. Najwięcej słońca i najmniej opadów będzie na Suwalszczyźnie. Prognozowana wysokość opadów w burzach do 35 mm.

Temperatura maksymalna od 24 stopni na zachodzie, 29-30 w centrum, do 32 stopni na wschodzie. W rejonach podgórskich Karpat od 19 do 26 stopni. Wiatr słaby, miejscami umiarkowany, z kierunków północnych i wschodnich. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

IMGW pogoda

IMGW podało, że w nocy na wschodzie będzie pogodnie. Poza tym zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu i burze. Najwięcej chmur będzie na Śląsku, Opolszczyźnie, Małopolsce i w Świętokrzyskiem. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm. Na południu kraju lokalnie mgły ograniczające widzialność do 300 metrów.

Temperatura minimalna od 16 stopni Celsjusza do 19, w rejonach podgórskich około 13 st. C.Wiatr słaby, na wybrzeżu okresami umiarkowany, z kierunków północnych i wschodnich. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h. 

Sprawdź także: Ostrzeżenie IMGW przed burzami z gradem w całej Polsce

fot.pixabay.com

swiatrolnika.info 2022