O tym co ważne dla polskiej wsi.

Czyste powietrze czysty zysk Czyste powietrze czysty zysk
Talk icon

Informacje

17-02-2022

Autor: Jacek Podgórski

IMGW: Czwartek pod znakiem silnego wiatru i lokalnych burz

IMGW

IMGW ostrzega, że dzisiejszy dzień na terenie całej Polski będzie wietrzny i pochmurny, a lokalnie możemy spodziewać się wyładowań atmosferycznych. 

Dyżurny synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Kamil Walczak informuje, że w czwartek niż Dudley przesunie się na wschód kraju, jednak nadal będzie odczuwalny zachodni, silny i porywisty wiatr. "Najsilniej będzie wiało w centrum kraju i na Wybrzeżu, tam porywy mogą osiągać do 110 km/h, a na krańcach zachodnich do 120 km/h" – poinformował.

IMGW: Na znacznym terenie Polski porywy wiatru do 40km/h

Dzisiaj temperatura osiągnie od 7 do 12 st. C. W całym kraju IMGW prognozuje przelotne opady deszczu i lokalne burze, którym towarzyszyć może opad krupy śnieżnej. "W Polsce południowo–wschodniej spodziewamy się intensywnych opadów deszczu, a w górach śniegu. W Tatrach może spaść do 10 centymetrów śniegu. Nie licząc Wybrzeża oraz krańców zachodnich, wiatr będzie wiał ze średnią prędkością do 40 km/h" – dodał.

Temperatura maksymalna wyniesie od 7 st. C na wschodzie i północy kraju, do 12 st. C na południowym zachodzie. "Mimo że temperatura będzie wysoka, to nie odczujemy tego ciepła z powodu silnego i porywistego wiatru" – podsumował.

Wietrzna pogoda utrzyma się do soboty.

Czytaj także: IMGW wydał ostrzeżenia przed bardzo silnym wiatrem

źródła: PAP/ fot. pixabay

swiatrolnika.info 2023