O tym co ważne dla polskiej wsi.

Czyste powietrze czysty zysk Czyste powietrze czysty zysk
Talk icon

Informacje

23-06-2022

Autor: Mateusz Chrząszcz

IMGW: Czwartek będzie niemal bezchmurny i ciepły w całym kraju

IMGW

IMGW prognozuje w środę niemal bezchmurną i ciepłą pogodę w całym kraju. Na krańcach zachodnich spodziewamy się do 29 stopni Celsjusza.

Jak przekazała PAP Ewa Łapińska z Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowego Instytutu Badawczego, w czwartek od rana ma być dużo słońca i z godziny na godzinę będzie coraz cieplej. Synoptyk IMGW zaznaczyła, że już ok. godz. 8 temperatura prognozowana na Pomorzu kształtować się będzie na poziomie 10-11 stopni Celsjusza. Do 14-15 stopni spodziewanych jest w centrum kraju. Na południowym zachodzie ma być nawet 16 stopni.

Prognoza IMGW na czwartek

"Stopniowo ta temperatura będzie rosła. I maksymalnie nad morzem spodziewanych jest ok. 20 stopni Celsjusza, chłodniej może być na Helu. W centrum prognozujemy do ok. 25-27 stopni. Najcieplej, do 29 stopni na krańcach zachodnich – Ziemi Lubuskiej i w województwie zachodniopomorskim. Na wschodzie, w Lublinie, Białystoku spodziewamy się 24-25 stopni. Tam miejscami więcej chmur, ale takich niegroźnych kłaczków" – powiedziała Łapińska.

Dodała, że prognozy wskazują na to, że kolejne dni będą coraz cieplejsze. W czwartek wiatr będzie słaby. Niemal bezchmurnie zapowiada się także noc z czwartku na piątek. Tylko nad morzem i w regionach podgórskich, jak zaznaczyła Łapińska, mogą zdarzyć się drobne chmurki.

"Temperatura minimalna wyniesie od 11 stopni Celsjusza na krańcach wschodnich – Suwalszczyźnie, Podlasiu i Lubelszczyźnie, do 17 stopni na zachodzie – w Wielkopolsce i na Ziemi Lubuskiej" – przekazała synoptyk IMGW.

IMGW

Czytaj również; Finał konkursu „Inteligentne Rolnictwo”. Poznaliśmy laureatów

PAP/fot.pixabay

swiatrolnika.info 2023