Talk icon

Informacje

09-08-2022

Autor: Karol Pepliński

IMGW: Czeka nas pogodny wtorek i spokojna, bezdeszczowa noc

IMGW

Synoptyk IMGW Ewa Łapińska prognozuje, że we wtorek na ogół powinno być pogodnie, natomiast na krańcach północnych może spaść przelotny deszcz.

Noc zapowiada się spokojna, bezdeszczowa i bezwietrzna.  Przeważający obszar Europy będzie w zasięgu rozległego wyżu z centrami Wielką Brytanią, południową Szwecją i Bałtykiem, jedynie nad Islandią pogodę będzie kształtował niż z frontami atmosferycznymi. Polska będzie w zasięgu wyżu, w ciepłej polarnej morskiej masie powietrza.

Prognoza IMGW na wtorek

,,Wtorek będzie dość pogodnym dniem. Po południu na północy i północnym wschodzie stopniowy wzrost zachmurzenia i gdzieniegdzie słaby przelotny deszcz. Możliwe są też burze" – prognozuje synoptyk IMGW Ewa Łapińska.

Słonecznie powinno być na zachodzie oraz południu kraju.

,,Na północy i północnym wschodzie więcej chmur. Tutaj gdzieniegdzie może się zdarzyć słaby, przelotny deszcz i lokalnie burze" – powiedziała.

Prognoza synoptyczna IMGW zakłada, że temperatura maksymalna wyniesie 20 stopni Celsjusza nad morzem, na wschodzie 24 st. C natomiast na południowym zachodzie 26 stopni.

,,W nocy w całej Polsce bez opadów, choć dość chłodnie. Temperatura wyniesie około 8-9 stopni Celsjusza na Kaszubach oraz Warmii i Mazurach, w centrum 12-13 stopni" – wskazała synoptyk.

Na Pojezierzu Pomorskim w nocy mogą pojawić się zamglenia i mgły, ograniczające widzialność do 300 metrów. Wiatr słaby.

,,Noc spokojna, bezdeszczowa i bezwietrzna" – stwierdziła Łapińska.

imgw

Czytaj też: Pogoda na sierpień – czekają nas fale upałów i rekordy temperatur

PAP/fot.pixabay

 

swiatrolnika.info 2023