Talk icon

Informacje

15-06-2022

Autor: Jagoda Mrowiec

IAŚ: Sąd nieprawomocnie umorzył postępowanie. Będzie odwołanie

IAŚ

Sąd umorzył głośny proces, przeciwko działaczce Partii Zieloni. IAŚ informuje, że to jeszcze nie koniec batalii sądowej i triumf jest przedwczesny.

Choć wytoczone przeciwko działaczce Partii Zielonych postępowanie sądowe skończyło się umorzeniem, Instytut Analiz Środowiskowych złożył odwołanie od tej decyzji. Organizacja jest przekonana, że Partia Zieloni  zbyt wcześnie zaczęła świętować sukces.

Głośny proces o zniesławienie

Postępowanie, o którym mowa toczyło się z inicjatywy fundacji przeciwko Magdalenie G. Działająca w Łodzi członkini Partii Zieloni użyła wobec IAŚ określenia ,,grupa przestępcza” sugerując, że tworzy ona siatkę nielegalnych powiązań. Czarę goryczy przelało porównanie do pedofili. Sformułowanie to uderzyło nie tylko w IAŚ, lecz również dotknęło całą grupę myśliwsko– łowiecką.

,, Porównanie Was do pedofili jest w punkt!’’– powiedziała oskarżona Magdalena G. pod adresem organizacji.

Punkt wyjściowy całej sprawy stanowiła obrona przez IAŚ dyrektora warszawskiego zoo, Andrzeja Kruszewicza. Działacze Partii Zieloni atakowali mężczyznę na portalach społecznościowych, wypominając mu, że jest myśliwym i zabija zwierzęta, które z racji swojego zawodu powinien chronić. Przeciw dyrektorowi padły niewybredne określenia, godzące w jego dobre imię, co zmusiło Instytut do interwencji i dementowania krzywdzących pomówień. Przyczyniło się to do wspomnianego konfliktu pomiędzy IAŚ a Partią Zieloni, którego finał nie jest jeszcze jasny.

IAŚ nadal walczy z pomówieniami i składa odwołanie

Fundacja nie poprzestaje w walce z nagonką skierowaną przeciw sobie i złożyła odwołanie od decyzji sądu z 17 maja umarzającej postępowanie. Uważa ten wyrok za nieprawomocny i krzywdzący, podkreślając wagę kultury politycznej.

,,Jesteśmy przekonani, że argumentacja zakładająca dopuszczalność rzucania przez polityka oskarżenia o zbrodnie pedofilii tylko dlatego, że nie podoba mu się merytoryczna krytyka jego partii, nie zostanie podtrzymana”– pisze IAŚ.

Fundacja podkreśla również, że na czele Instytutu stoi kobieta, co zaprzecza idei Magdaleny G. jakoby proces był odzwierciedleniem walki ekofeminizmu z patriarchatem. Dla dobra procesu fundacja nie będzie komentowała wypowiedzi oskarżonych do zakończenia sprawy.

Czytaj również:Aktywiści Extinction Rebellion zablokowali wjazd do zakładu spożywczego

Analizasrodowiskowa/fot.pixabay

swiatrolnika.info 2022