Talk icon

Informacje

06-09-2021

Autor: Sebastian Wroniewski

Huragan Ida zakłócił handel zbożem na całym świecie!

Huragan Ida

Huragan Ida spowodował spustoszenie w terminalach zbożowych na wybrzeżu Zatoki Meksykańskiej i zakłócił handel zbożem. Nie powinno to pozostać bez wpływu na i tak już ograniczoną podaż światową i ceny zbóż.

Huragan Ida odciął od elektryczności wiele społeczności i firm na wiele tygodni

Ponadto przerwy w dostawie prądu na dużą skalę mają negatywny wpływ na prace remontowe i handel zbożem. Ulewne deszcze i powodzie uderzają także w pola i inwentarz w głębi lądu, gdzie szalała burza.

Huragan Ida przekroczył dolinę Tennessee we wtorek i skierował się na Środkowy Zachód i Północny-Wschód w środę i czwartek. We wtorek biuro USDA zwróciło uwagę na temat pogody w rolnictwie.

Niektóre obszary śródlądowe, głównie wschodnia Luizjana oraz środkowa i południowa Missisipi, również zmagały się z poważnymi powodziami.

We wtorek rano ponad milion ludzi w stanie Luizjana wciąż było bez prądu , dwa dni po tym, jak huragan Ida uderzył w wybrzeże stanu jako niezwykle niebezpieczny sztorm czwartej kategorii.

Wiele społeczności i firm w Luizjanie boryka się z perspektywą braku elektryczności przez kilka tygodni, donosi Associated Press (AP).

Czytaj też: Afganistan na skraju katastrofy humanitarnej i gospodarczej. Kontrolę nad sytuacją mogą przejąć Chiny

Huragan Ida uszkodził duży terminal zbożowy należący do Cargill

Jak donosi Reuters, huragan IdaHuragan Ida 02 uszkodził duży terminal zbożowy, którego właścicielem jest globalny sprzedawca zboża Cargill. Inni wielcy eksporterzy obawiają się, że ich rośliny zbożowe nie będą mogły być zasilane przez kilka tygodni po tym, jak burza poważnie uszkodziła jeden z największych portów eksportu zboża w USA.

Cargill przekazał, że jego terminale wzdłuż Missisipi, w pobliżu Zatoki Meksykańskiej, „doznały znacznych szkód”. Inni wielcy eksporterzy zboża, tacy jak Bunge i Archer-Daniels-Midland (AMD), również powiedzieli, że pracują nad usunięciem ogromnych szkód w swoich terminalach eksportowych w regionie.

Huragan Ida zakłócił eksport zbóż i soi z Zatoki Meksykańskiej, które stanowią około 60 procent całkowitego eksportu zboża w USA, w czasie, gdy globalna podaż jest bardzo ograniczona, a popyt ze strony Chin pozostaje silny.

Zdjęcia mocno uszkodzonych terminali Cargill, ze skręconym i częściowo używanym w USA systemem przenośników zbożowych, krążyły na Twitterze i były udostępniane handlowcom zboża i firmom transportowym.

agrarheute.com/fot.Twitter

swiatrolnika.info 2023