Talk icon

Informacje

25-08-2022

Autor: Sebastian Wroniewski

Henryk Kowalczyk wizytował przejścia graniczne w Medyce i Korczowej

Henryk Kowalczyk

W czwartek minister Henryk Kowalczyk wraz z wojewodą podkarpacką Ewą Leniart odbył wizyty na przejściach granicznych w Medyce i Korczowej.

Informację tę przekazało Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Szef resortu rozmawiał ze służbami granicznymi. Zwrócił on uwagę, że trudne warunki pracy na przejściach granicznych wynikają w znacznej mierze ze zbyt małego wyposażenia technicznego do przeładunku ukraińskiego zboża.

Henryk Kowalczyk odwiedził przejścia graniczne

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryk Kowalczyk w czwartek udał się na przejścia graniczne w Medyce i Korczowej. Szef resortu odbył wizyty wraz z wojewodą podkarpacką Ewą Leniart. Urzędnicy spotkali się ze służbami granicznymi.

"Rozważamy wzmocnienie inspekcji weterynaryjnej i fitosanitarnej. Jednak głównym problemem jest brak separacji towarów po stronie ukraińskiej” – poinformował cytowany w ministerialnym komunikacie wicepremier.

Henryk Kowalczyk

Jak przekazało MRIRW, Kowalczyk zwrócił jednocześnie uwagę, że trudne warunki pracy na przejściach granicznych wynikają w znacznej mierze ze zbyt małego wyposażenia technicznego do przeładunku ukraińskiego zboża. W dalszym ciągu nie ma zapowiadanego przez przedstawicieli Komisji Europejskiej wzmocnienia zewnętrznych przejść granicznych UE w urządzenia do przeładunku zboża.

Czytaj też: Kowalczyk: Chcemy ulżyć producentom nawozów

PAP/fot.gov

swiatrolnika.info 2023