Talk icon

Informacje

26-10-2021

Autor: Polska Agencja Prasowa

Grzegorz Puda nie będzie już ministrem rolnictwa. PSL tryumfuje

Grzegorz Puda

Wszystko wskazują na to, że Grzegorz Puda przestanie dziś pełnić funkcję ministra rolnictwa. Z takim wnioskiem wystąpił w ostatnim tygodniu PSL.

Widać, że nasz wniosek o odwołanie obecnego ministra rolnictwa Grzegorza Pudy był skuteczny; widać, że rządzący przyznają się do błędu i że mamy tutaj dobre wyczucie – powiedział we wtorek lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, pytany o prawdopodobną zmianę ministra rolnictwa.

Dziś prezydent ogłosi zmiany w rządzie

We wtorek o godz. 17 prezydent Andrzej Duda dokona zmian w składzie rządu. Rekonstrukcja była zapowiadana od czasu opuszczenia koalicji rządzącej przez Porozumienia Jarosława Gowina.1 grzegorz puda

Według portalu wPolityce.pl spodziewane zmiany w rządzie mają objąć m.in. ministerstwa: klimatu i środowiska oraz rolnictwa i rozwoju wsi. Pierwszym z tych resortów – zamiast Michała Kurtyki – miałaby pokierować b. wiceminister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Anna Moskwa, a drugim – obecny szef sejmowej Komisji Finansów Publicznych Henryk Kowalczyk, zastępując Grzegorza Pudę.

PSL cieszy odwołanie Pudy

Kosiniak-Kamysz pytany we wtorek w programie Tłit WP, jak ocenia przyszłego ministra rolnictwa, którym najprawdopodobniej zostanie Henryk Kowalczyk ocenił, że to pokazuje, iż wniosek PSL o odwołanie ministra Pudy był skuteczny. "Widać, że rządzący przyznają się do błędu i że mamy dobre tutaj wyczucie" – powiedział szef ludowców.

Według niego, tak naprawdę niewielu wie, kto jest obecnie ministrem rolnictwa. "Bo pan minister Puda raczył raz zaszczycić na przykład Wysoką Izbę w Sejmie swoją wypowiedzią, tylko jak był ten nasz wniosek o jego odwołanie" – powiedział Kosiniak-Kamysz.

Ludowcy zgłosili votum nieufności wobec obecnego ministra

W połowie września Sejm odrzucił złożony w sierpniu przez PSL wniosek o wyrażenie wotum nieufności wobec ministra rolnictwa i rozwoju wsi Grzegorza Pudy. We wniosku ludowcy podkreślili, że odkąd Puda został ministrem w październiku ubiegłego roku MRiRW "nie przygotowuje projektów legislacyjnych, nie prowadzi dialogu z rolnikami, z organizacjami rolniczymi. "10 miesięcy nic nierobienia to kpina z polskich rolników" – napisali politycy w uzasadnieniu.

Czytaj także: Kosiniak-Kamysz: Sytuacja w rolnictwie jest TRAGICZNA!

swiatrolnika.info 2023