Talk icon

Informacje

02-03-2021

Autor: Polska Agencja Prasowa

Grypa ptaków – Sopot w strefie zagrożenia wystąpieniem wirusa

Grypa ptaków

Powiatowy lekarz weterynarii w Gdyni wydał w sobotę rozporządzenie, w którym zakwalifikował Sopot jako obszar zagrożony wystąpieniem choroby jaką jest grypa ptaków – poinformowała rzeczniczka sopockiego magistratu Izabela Heidrich. Urzędnicy apelują do mieszkańców o niezbliżanie się do ptaków, niedokarmianie ich, a do hodowców o stosowanie się do wszystkich przekazywanych wytycznych.

Grypa ptaków w Sopocie?

Wszystkie nakazy i zakazy określone w rozporządzeniu obowiązują do czasu ich uchylenia.labedzie

"Znalezienie martwego ptaka należy pilnie zgłosić dyżurnemu straży miejskiej, dzwoniąc pod numer telefonu 986 lub 58-521-38-50" – podała Heidrich.
Dodała, że przy wejściach na plaże, w okolicy mola i na wjazdach do miasta montowane są żółte tablice ostrzegawcze. O zagrożeniu informować będą także patrole straży miejskiej.

W połowie lutego w okolicach Swarzewa i we Władysławowie znaleziono martwe łabędzie. Powiatowy lekarz weterynarii w Pucku potwierdził u zwierząt zakażenie ptasią grypą.

Obecność wirusa H5N8 stwierdzono także u ptaków w parku Miejskim im. Majkowskiego w Wejherowie. Patogen wykryto też u łabędzi niemych na Wyspie Sobieszewskiej w Gdańsku.

Czytaj także: Krajewski (PSL) o KPO: to karygodne, że tylko 2,5 mld zł jest na rolnictwo

PAP/fot. pixabay

 

swiatrolnika.info 2022