Talk icon

Informacje

27-04-2022

Autor: Sebastian Wroniewski

Grupa Azoty: Dostawy gazu przebiegają bez zakłóceń

Grupa Azoty

Grupa Azoty poinformowała, że dostawy gazu przebiegają bez zakłóceń, a produkcja jest prowadzona na zaplanowanym poziomie. 

Koncern jest jednym z największych odbiorców gazu w Polsce. To największy producent nawozów w Polsce i jedna z kluczowych grup kapitałowych branży nawozowo-chemicznej w Europie. Zajmuje drugą pozycję w Unii Europejskiej w produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych.

Grupa Azoty odniosła się do odcięcia dostaw gazu

W środę Rosja odcięła dostawy gazu do Polski. Jednym z największych jego odbiorców są zakłady produkujące nawozy i chemikalia, takie jak Grupa Azoty.

Koncern poinformował w środę, że "dostawy gazu do Grupy Kapitałowej przebiegają bez zakłóceń".

"W nawiązaniu do informacji dotyczących wstrzymania przez Rosję dostaw gazu do Polski, Grupa Azoty informuje, że dostawy gazu ziemnego do spółek Grupy Kapitałowej realizowane są w ramach umowy z Polskim Górnictwem Naftowym i Gazownictwem S.A. Polska może pozyskiwać gaz z różnych kierunków, m.in. poprzez połączenia gazowe na granicy zachodniej i południowej oraz terminal LNG w Świnoujściu. Uzupełnieniem bilansu jest krajowe wydobycie gazu oraz wysokie zapasy paliwa zgromadzone w polskich magazynach gazu" – podkreślił koncern.

Grupa Azoty

Koncern to największy producent nawozów w Polsce

W oświadczeniu zaznaczono, że obecne dostawy do spółek Grupy Azoty przebiegają bez zakłóceń, a produkcja jest prowadzona na zaplanowanym poziomie. Spółki mają przygotowane plany i scenariusze operacyjne na wypadek zakłóceń lub ograniczeń dostaw gazu ziemnego.

Grupa Azoty to największy producent nawozów w Polsce i jedna z kluczowych grup kapitałowych branży nawozowo-chemicznej w Europie. Zajmuje drugą pozycję w Unii Europejskiej w produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych, ma również silną pozycję na rynkach takich produktów jak melamina, poliamid, alkohole OXO, plastyfikatory czy biel tytanowa.

Czytaj też: Anna Moskwa: Jesteśmy państwem bezpiecznym energetycznie

PAP/fot.Wikimedia

swiatrolnika.info 2023