Talk icon

Informacje

16-05-2022

Autor: Sebastian Wroniewski

Groźny wypadek. Rolnik zakleszczony w kabinie ciągnika

Wypadek

Przed weekendem w pobliżu miejscowości Biedkowo – Osada gm. Frombork miał miejsce groźny wypadek z udziałem ciągnika rolniczego. 

Podczas zwożenia drzewa maszyna przewróciła się na dach, przygniatając i unieruchamiając rolnika w kabinie. Na miejsce zdarzenia skierowano wszystkie służby ratownicze, które musiały kilkaset metrów przynosić sprzęt ratowniczy do miejsca wypadku. Dukty leśne skutecznie ograniczyły możliwość dojazdu pojazdów ratowniczych.

Wypadek miał miejsce podczas zwożenia drzewa

Groźny wypadek miał miejsce na terenie leśnym, podczas zwożenia drzewa. Ciągnik rolniczy przewrócił się na dach, unieruchamiając w zgniecionej kabinie 70-letniego kierowcę. Aby wydobyć poszkodowanego, strażacy musieli wykorzystać narzędzia hydrauliczne.

Poszkodowany z urazem kończyny dolnej został ewakuowany z przewróconego ciągnika a po udzieleniu pomocy medycznej przeniesiony kilkaset metrów do pojazdu ZRM. Z urazem kończyny dolnej oraz głowy został przewieziony do szpitala.

Wypadek

Przypomnijmy, że w zeszłym tygodniu doszło również do śmiertelnego wypadku w gminie Cisek. Tam również rolnik został przygnieciony przez ciągnik rolniczy.

Na miejsce zdarzenia skierowano wszystkie służby ratownicze, które musiały kilkaset metrów przynosić sprzęt ratowniczy do miejsca wypadku. Dukty leśne skutecznie ograniczyły możliwość dojazdu pojazdów ratowniczych. Przez kilkanaście minut strażacy, medycy i policjanci walczyli skutecznie o życie.

Czytaj też: Tragiczny wypadek w Rabie Niżnej. Rolnik przygnieciony przez ciągnik

agronews.com.pl/fot.Facebook

swiatrolnika.info 2023