Talk icon

Informacje

24-08-2022

Autor: Sebastian Wroniewski

Groźny wypadek na polu; ciągnik z pługiem wywrócił się

Ciągnik

Do groźnego wypadku doszło na polu w Naszacowicach, gdzie ciągnik z pługiem wywrócił się. Rolnik, który spadł z maszyny, został zabrany do szpitala.

Na miejsce wypadku przybyli strażacy z OSP Olsznka oraz OSP Naszacowice. Ich działana polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu pomocy ratownikom medycznym podczas zaopatrywania poszkodowanego. Zabezpieczono ciągnik przed dalszym stoczeniem przy pomocy pasa transportowego przymocowanego do drugiego ciągnika, który znajdował się na miejscu zdarzenia.

Ciągnik wrócił się podczas prac polowych

Groźny wypadek na polu miał miejsce w sobotę. O godzinie 14.10 zastępy z JRG nr 2 w Nowym Sączu, OSP Olsznka oraz OSP Naszacowice zadysponowane zostały do działań w Naszacowicach. 

Po przybyciu na miejsca zdarzenia ustalono, że podczas prowadzenia prac polowych doszło do wywrócenia się ciągnika rolniczego Ursus C-360. Pojazd znajdował się na boku. Ciągnik prowadził mężczyzna, który znajdował się w bezpiecznym miejscu kilka metrów od pojazdu. Mężczyzn zgłaszał dolegliwości bólowe. Na miejscu zdarzenia była karetka Pogotowia ratunkowego.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu pomocy ratownikom medycznym podczas zaopatrywania poszkodowanego. Zabezpieczono ciągnik przed dalszym stoczeniem przy pomocy pasa transportowego przymocowanego do drugiego ciągnika, który znajdował się na miejscu zdarzenia. Odpięto klemy akumulatora w pojeździe. Dokonano sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. Ze względu na wyciek płynów eksploatacyjnych zadysponowano na miejsce zdarzenia ciężki samochód techniczny z JRG nr 1 w Nowym Sączu w celu postawienia ciągnika na koła.

Przypomnijmy, że w zeszłym tygodniu miał miejsce inny groźny wypadek, gdzie mężczyzna spadł pod koła ciągnika.

Ciągnik

Poszkodowany rolnik trafił do szpitala 

Poszkodowany kierowca ciągnika został przetransportowany do szpitala. Przy pomocy podnośnika hydraulicznego oraz zawiesi pasowych ciężkiego samochodu ratownictwa technicznego postawiono ciągnik na koła. Na czas prowadzenia działań przez funkcjonariuszy Policji na miejscu zdarzenia pozostał zastęp z OSP Olszanka. Działania strażaków trwały dwie i pół godziny.

Czytaj też: Kombajn wciągnął rękę dziecka. Drastyczne sceny na polu

sądeckie.pl/fot.Facebook

swiatrolnika.info 2022