O tym co ważne dla polskiej wsi.

Czyste powietrze czysty zysk Czyste powietrze czysty zysk
Talk icon

Informacje

15-04-2022

Autor: Sebastian Wroniewski

Groźny wypadek na Podhalu; ciągnik stoczył się na rolnika

Wypadek

Groźny wypadek miał miejsce w Bystrej Podhalańskiej na osiedlu Wyjadaczowa. Ciągnik rolniczy stoczył się na pracującego w polu mężczyznę.

W ostatnim czasie słyszymy o ciągłych wypadkach rolniczych. Wczoraj doszło do niebezpiecznej sytuacji, gdzie poprzez nieostrożne obchodzenie się ze sprzętem, rolnik mógł stracić życie. Kilka dni temu doszło natomiast do śmiertelnego wypadku w miejscowości Grzechynia. 

Groźny wypadek mógł skończyć się tragicznie

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 58-letni mężczyzna w trakcie prac polowych chciał podłożyć jakiś przedmiot pod koło traktora, aby ten nie stoczył się ze stromizny. Niestety. Zamiast zapobiec nieszczęściu, rolnik sam je na siebie ściągnął. Gdy znajdował się za pojazdem, ten ruszył i przejechał po 58-latku.

Przez wypadek podczas prac polowych mężczyzna doznał między innymi urazu miednicy i ręki. W chwili zabierania go do szpitala był przytomny.

Warto przypomnieć także o innym wypadku, gdzie ciągnik przygniótł mężczyznę w trakcie prac w sadzie.

Ciągnik przygniótł śmiertelnie 50-latka w Grzechyni

Kilka dni temu w Grzechyni na osiedlu Petkówka miał miejsce inny tragiczny wypadek. W jego wyniku poważnie ranny został 50-letni mężczyzna. Przed 12.00 rolnik zwoził ciągnikiem ursus C-330 drewno z lasu. Na stromym odcinku drogi pojazd wywrócił się i przygniótł prowadzącego pojazd.

Pomimo podjętej akcji ratunkowej nie udało się uratować mu życia. W działaniach ratunkowych udział brały 3 zastępy, 13 strażaków.

Jak poinformował Łukasz Białończyk,  na miejsce została zadysponowana cała obsada z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Suchej Beskidzkiej oraz Ochotnicza Straż Pożarna z Grzechyni. Strażacy pomogli zespołowi ratownictwa medycznego w medycznych czynnościach ratunkowych. Na miejsce przybył zespół Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Pomimo wysiłków podjętych na miejscu zdarzenia poszkodowanego nie udało się uratować.

Czytaj też: Groźnie wyglądający wypadek z udziałem ciągnika i dwóch aut

sucha24.pl/fot.Facebook

swiatrolnika.info 2023