Talk icon

Informacje

26-08-2022

Autor: Jagoda Mrowiec

Groźny wypadek na Mazowszu. Samochód staranował rolnika i jego krowy

wypadek

W Bagienicach miał miejsce wypadek, w którym ucierpiał rolnik i prowadzone przez niego krowy. Kierowca mercedesa wpadł prosto w stado.

Rolnik z Bagienic ( gmina Chorzele) wyprowadzający swoje stado krów na pole nie spodziewał się, że wpadnie w prawdziwe tarapaty. Jego wędrówka mogła się skończyć tragicznie, gdyż w wędrującego poboczem mężczyznę i jego zwierzęta uderzył jadący drogą mercedes. Nie wszyscy przeżyli zdarzenie.

Rolnik w szpitalu, krowa zginęła na miejscu

Wypadek miał miejsce w poniedziałek 22 sierpnia 2022 roku w Bagienicach położonych w województwie mazowieckim. Jeszcze przed świtem, bo o godzinie 4:20 rolnik prowadził na pole swoje krowy. Do celu jednak nie dotarł, gdyż przeszkodził mu w tym 33– letni kierowca samochodu marki mercedes. Staranował on pojazdem wędrujące zwierzęta i ich przewodnika.

W wyniku zdarzenia jedna z krów zginęła na miejscu, a kolejna ma złamaną kończynę i inne obrażenia. 68– letni rolnik również nie wyszedł bez szwanku, ponieważ jego stan wymagał hospitalizacji. Policja nadal bada okoliczności tego zdarzenia. Nie ustalono dotychczas, co spowodowało takie zachowanie kierowcy. Wiadomo natomiast, że za kierownicą mercedesa siedział mieszkaniec województwa pomorskiego. Paweł Rykowski z Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu przekazał również informację, że badanie alkomatem nie wykazało spożycia alkoholu ani u kierowcy ani u poszkodowanego rolnika.

wypadek

Wypadek w Iwoniczu. Toyota uderzyła w ciągnik

Przypominamy, że niedawno miał miejsce inny wypadek na drodze z udziałem rolnika. W Iwoniczu na Podkarpaciu doszło do kolizji dwóch pojazdów. Na drodze zderzyły się ze sobą ciągnik rolniczy i samochód osobowy marki Toyota. Uczestnicy byli trzeźwi i na szczęście nie odnieśli poważnych obrażeń. Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, a prowadzone postępowanie pozwoli na wyjaśnienie szczegółów okoliczności tej kolizji.

Na ul. Długiej w Iwoniczu doszło do kolizji osobowej toyoty z ciągnikiem rolniczym. Pracujący na miejscu policjanci wstępnie ustalili, że 51– letni kierujący toyotą, w trakcie wyprzedzania, uderzył w skręcający w lewo ciągnik.

Czytaj również:Śmiertelny wypadek w powiecie tarnowskim. Traktor przygniótł rolnika

Wiadomosci.wp /fot.pixabay

swiatrolnika.info 2022