Talk icon

Informacje

12-07-2021

Autor: Monika Faber

Greenpeace kolejny raz uderza w hiszpańskiego premiera

Greenpeace

Greenpeace uważa, że wypowiedź hiszpańskiego premiera, Pedro Sáncheza w temacie ograniczenia spożycia mięsa była nieodpowiedzialna. Sanchez w niedawnej wypowiedzi stwierdził, że nie ma mowy aby sektor produkcji mięsa został zredukowany w najbliższym czasie.

Greenpeace od lat chce wymusić na władzach ograniczenia spożycia mięsa

To całkowicie nieodpowiedzialne, że premier, który szczyci się walką z kryzysem klimatycznym, zapytany o konieczność ograniczenia spożycia mięsa, o czym świadczy nauka, odpowiada, że sektor mięsny jest nie do ruszenia

– powiedział dyrektor wykonawczy Greenpeace. Hiszpania, Eva Saldana.

Żałuje również wypowiedzi ministra rolnictwa, rybołówstwa i żywności Luisa Planasa, w których zdyskredytował też przesłanie ministra konsumpcji Alberto Garzóna o konieczności ograniczenia spożycia mięsa

Greenpeace uważa, że ​​„zmniejszenie spożycia mięsa nie powinno być postrzegane jako problem, ale właśnie jako część rozwiązania wielu problemów zdrowotnych i środowiskowych”.

Według organizacji „ograniczenie spożycia mięsa, a w szczególności położenie kresu przemysłowemu modelowi inwentarza żywego, to jeden z fundamentalnych elementów układanki obejmującej ratowanie klimatu”.

Niedopuszczalne jest, aby w sytuacji globalnego kryzysu spowodowanego zmianami klimatycznymi, utratą bioróżnorodności czy kryzysem wodnym, w Hiszpanii przyznawane są licencje na nowe gospodarstwa hodowlane w tempie 1,5 dziennie

– powiedział szef hiszpańskiego oddziału organizacji antyhodowlanej Luís Ferreirim.

Czytaj też: Niedźwiedź zaatakował kobietę, ale ekolodzy nie pozwalają go odstrzelić

Hiszpańscy aktywiści Greenpeace aresztowani w Barcelonie

Gwardia Cywilna i Gwardia Miejska aresztowałyGreenpeace 025 szefów dwóch łodzi, które przechwyciły około godziny 12. Aktywiści z organizacji antyhodowlanej zmierzali do ​​hotelu w Barcelonie, gdzie w Reunió del Cercle d'Economia uczestniczył szef rządu Pedro Sánchez.

Aktywiści zostali zatrzymani za atak na agentów i nieposłuszeństwo, zaś agenci, którzy byli częścią ochrony podczas wizyty Sáncheza, unieruchomili również dwie łodzie i zidentyfikowali resztę osób, które na nich były.

W łodziach podróżowało łącznie cztery i siedem osób, a zdjęcia udostępnione przez Greenpeace pokazują, że aktywiści nosili transparenty z tekstem „Sánchez, obserwujemy cię”. Działacze wywiesili również banery, a także zamontowali jest na łodziach i przyczepionym latawcu.

europapress.es/fot.Twitter

swiatrolnika.info 2023