Talk icon

Informacje

06-10-2020

Autor: Sebastian Wroniewski

Granaty – egipski rząd uruchomił aplikację wspomagającą hodowców

Granaty

W Egipcie sezon na granaty rozwija się intensywnie, a areał rośnie każdego roku wraz ze wzrostem popytu. Według jednego z egipskich eksporterów w nadchodzących tygodniach popyt ma się podwoić. Ciekawym wydarzeniem jest uruchomienie przez rząd aplikacji, która pomaga plantatorom w uprawie granatów o jakości eksportowej.

Granaty – areał upraw w Egipcie rośnie z roku na rok

Uprawa granatów staje się coraz bardziej popularna w Egipcie, ponieważ ich areał rośnie z każdym rokiem. Według Ahmeda Sedieka, dyrektora wykonawczego egipskiego eksportera produktów Green Field for Export Agri Products, wynika to ze zwiększonej popularności egipskich granatów:

Obszar upraw granatu w Egipcie w tym roku wynosi około 32 400 hektarów i co roku rośnie. Wynika to z wysokiego popytu na egipskie granaty od czasu wprowadzenia ograniczeń i warunków przez rząd w celu ochrony jakości granatów. Oznacza to, że na rynki światowe można eksportować tylko produkty odpowiedniej jakości, które spełniają światowe standardy. W tym roku spodziewam się wspaniałego sezonu na granaty.

Sediek twierdzi, że rząd egipski próbował wprowadzać innowacje, udostępniając w sklepie Google Play aplikację, która pomaga hodowcom uprawiać granaty:

Chciałbym zwrócić uwagę, że Ministerstwo Rolnictwa i Melioracji, reprezentowane przez Centrum Badań Rolniczych, uruchomiło niedawno aplikację elektroniczną w sklepie z aplikacjami mobilnymi„ Google Play. Ta aplikacja zapewnia zintegrowane zarządzanie uprawami granatu. Aplikacja ma na celu zapoznanie rolnika ze wszystkimi procesami rolniczymi odmian rozsianych w Egipcie i dopasowanie ich uprawy, a następnie założenia sadu, metody uprawy i zabiegów rolniczych, a także obliczenia zapotrzebowania na wodę i nawozy.

Czytaj też: Ekwadorskie banany podczas pandemii prawie przewyższyły eksport ropy!

Granaty – wolumeny dużo większe niż w ubiegłym roku

Ponieważ sezon granatów został opóźnionyGranaty 023 o dwa tygodnie, popyt szybko wzrósł, co utrudniło znalezienie odpowiednich granatów gotowych do eksportu:

Wolumeny granatów są w tym roku są dużo większe w porównaniu z rokiem poprzednim. Bieżący sezon rozpoczął się wcześnie w przypadku niektórych odmian, takich jak 116, Wonderful i Baldy. Zaczął się dopiero w 39 tygodniu i został opóźniony o około dwa tygodnie, aby osiągnąć akceptowany kaliber i kolor. Pogoda wpłynęła na nasze wolumeny, ponieważ zauważyliśmy duże zapotrzebowanie i od 37 tygodnia otrzymywaliśmy zapytania od naszych klientów dotyczące odmiany Baladi. W związku z tym wyzwaniem było zebranie wymaganych ilości surowych owoców, które były zgodne ze specyfikacjami, ponieważ większość owoców nie osiągnęła jeszcze wymaganego zabarwienia i kalibru. Nasi klienci zwykle żądają by granaty były kalibru 84 mm+, i miały nie mniej niż 70 procent czerwonego koloru

– wyjaśnia Sediek.

Naszym największym wyzwaniem w tym sezonie granatów jest maksymalizacja mocy produkcyjnych przy zachowaniu tych samych standardów jakości, które zawsze stawiamy na szczycie naszych priorytetów, aby osiągnąć jak najlepsze zadowolenie naszych klientów. Ceny surowych owoców w gospodarstwach wzrosły w tym tygodniu w porównaniu z cenami z poprzedniego tygodnia. W zeszłym tygodniu płacono 0,40 dolara za kilogram, podczas gdy obecnie oczekuje się, że cena ta wzrośnie do 0,48 dolara za kilogram na farmie. Spowodowane jest to dużym popytem na egipskie granaty, a także optymalną w tym sezonie jakością. Skupiamy się głównie na krajach europejskich, Rosji i krajach Bliskiego Wschodu, jednak w przyszłości chcielibyśmy wejść na kolejne terytoria europejskie, Kanadę i kraje azjatyckie

– podsumowuje.

freshplaza.com/fot.Libreshot/Pxhere

swiatrolnika.info 2023