Talk icon

Informacje

29-06-2022

Autor: Sebastian Wroniewski

Grad i ulewy zniszczyły uprawy rolne w woj. łódzkim

Grad

Rolnicy z północno-wschodniej części woj. łódzkiego liczą straty po wtorkowych zniszczeniach w uprawach, jakie spowodowały ulewy i grad.

W gminie Cielądz w powiecie rawskim zniszczona została duża plantacja warzyw, między innymi kapusty. Burze i ulewy dały się także we znaki rolnikom z powiatów skierniewickiego i łowickiego, ale nie ma na razie informacji o rozmiarze ewentualnych strat w tamtejszych sadach i na polach z warzywami.

Grad i ulewy zniszczyły uprawy rolne

Trwa liczenie strat w uprawach rolnych w powiatach rawskim, skierniewickim i łowickim (łódzkie) po wtorkowych obfitych opadach deszczu i gradobiciu.

Jak informuje portal e-warzywnictwo.pl w powiecie rawskim nawałnica kompletnie zniszczyła dużą plantację warzywną, gdzie rosła m.in. kapusta. Grad i ulewy spowodowały, że "wszystkie uprawy zostały ścięte" – napisał na portalu jeden z rolników z okolic miejscowości Cielądz.

Grad

Burze i ulewy dały się także we znaki rolnikom z powiatów skierniewickiego i łowickiego, ale nie ma na razie informacji o rozmiarze ewentualnych strat w tamtejszych sadach i na polach z warzywami.

Czytaj też: Gradobicia we Francji. Producenci zgłaszają spore uszkodzenia

PAP/fot.Flickr/Pxhere

swiatrolnika.info 2023