Talk icon

Informacje

16-03-2021

Autor: Polska Agencja Prasowa

Główny Lekarz Weterynarii: powstanie system z elektroniczną książką leczenia zwierząt

Główny Lekarz Weterynarii

Stworzenie systemu Wetinfo, który będzie m.in. zawierał elektroniczną książkę leczenia zwierząt, zapowiedział podczas poniedziałkowego posiedzenia sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi Główny Lekarz Weterynarii Bogdan Konopka.

Główny Lekarz Weterynarii: Rozpoczęliśmy ogromny program o nazwie Wetinfo

“Rozpoczęliśmy ogromny program o nazwie Wetinfo w polskiej weterynarii. Będzie to elektroniczna książka leczenia zwierząt, będzie to elektroniczna recepta, dzienniki badania przed i poubojowego w formie elektronicznej” – powiedział Konopka.krowy na wypasie 2

Dodał, że system pozwoli też na analizę danych dotyczących stosowania antybiotyków na fermach.

“Będziemy wiedzieć, gdzie i dlaczego w danej fermie stosuje się na przykład 100 kg antybiotyków, a w drugiej w ogóle lub minimalne ilości, i dlaczego” – podkreślił Główny Lekarz Weterynarii Konopka.

Główny Lekarz Weterynarii zapowiedział, że minister rolnictwa już przydzielił środki na budowę systemu i są to “ciężkie miliony złotych”.

Podkreślił, że w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi podejmowane są działania, które mają na celu obniżenie stosowania ilości antybiotyków na fermach. Jak mówił, nie można korygować złego dobrostanu, złych warunków, w jakich przebywają zwierzęta, antybiotykami.

Czytaj także: Kukiz’15 chce współpracować z PiS? Sachajko: chcemy konkretów, nasze ustawy w zamian za ich

PAP/fot. pixabay

 

swiatrolnika.info 2022