Talk icon

Informacje

25-08-2022

Autor: Emilia Gromczak

GIS wycofał herbatkę ziołową. Wykryto w niej toksyczną substancję

GIS

GIS w środę o wycofaniu określonej partii herbatki ziołowej. Producentem jest OOO Integracija, E.Alekseevoj 112a, 656019 Barnaula, Russia.

Główny Inspektorat Sanitarny poinformował w środę o wycofaniu określonej partii herbatki ziołowej tianDe Phytotea with Angelica Sinensis and Salvia. Powodem jest możliwość zanieczyszczenia produktu pestycydem chlorpiryfosem. Jest to pestycyd fosforoorganiczny stosowany w uprawach, zwierzętach i budynkach oraz w innych miejscach w celu zabicia wielu szkodników, w tym owadów i robaków.

GIS wycofuje herbatkę ziołową

W ramach ostrzeżenia publicznego dotyczącego żywności GIS podał, że wycofana została partia herbatki ziołowej tianDe Phytotea with Angelica Sinensis and Salvia z dzięgielem chińskim i szałwią o numerze 7260521. Producentem suplementu jest OOO Integracija, E.Alekseevoj 112a, 656019 Barnaula, Russia. Importerem i dystrybutorem jest SIA Asti Group, Zardu 5, LV-1083 Riga, Latvia.

GIS herbatka ziołowa

Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany poprzez system RASFF o wykryciu chlorpiryfosu w wymienionej partii suplementu diety.

"Biorąc pod uwagę dostępne dane dotyczące toksyczności tej substancji czynnej należy uznać, że każdy poziom przekraczający ustaloną wartość najwyższego dopuszczalnego poziomu pozostałości może potencjalne stwarzać zagrożenie dla zdrowia konsumentów"  – przekazano i zaapelowano o nie spożywanie partii suplementu określonej w komunikacie.

Organy inspekcji monitorują wycofanie kwestionowanej partii produktu z obrotu prowadzone przez dystrybutorów w Polsce.

Ostatnio GIS poinformował o migracji do żywności ołowiu. Chodziło o Talerz płaski 19 cm Ambition Junior o numerze partii 281799BB i kodzie EAN 5904134571465. Producentem jest DAJAR Sp. z o.o., ul. Połtawska 6, 75-072 Koszalin.

Sprawdź też: GIS wycofuje kolejne partie lodów. Nie masz ich w zamrażarce?

fot.pixabay.com

swiatrolnika.info 2022