O tym co ważne dla polskiej wsi.

Czyste powietrze czysty zysk Czyste powietrze czysty zysk
Talk icon

Informacje

27-02-2023

Autor: Świat Rolnika

Forum Dla Wsi. Ojciec Tadeusz Rydzyk: Od was zależy, jaka będzie Polska

Forum Dla Wsi

25 lutego w gmachu Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu odbyła się konferencja Forum Dla Wsi “Zjednoczeni rolnicy gwarantem bezpieczeństwa Europy”.

Wydarzenie współorganizowane było przez Instytut Gospodarki Rolnej. Podczas konferencji dyskutowano o problemach, z jakimi muszą borykać się europejscy rolnicy oraz o rozwiązaniach, jakich obecnie potrzebuje polska wieś.

Za nami pierwsze Forum Dla Wsi

Forum Dla Wsi “Zjednoczeni rolnicy gwarantem bezpieczeństwa Europy” było wydarzeniem całkowicie apolitycznym, zaś goście pochodzili nie tylko z Polski, ale również z Holandii, Niemiec, Grecji czy Litwy. Podczas konferencji głos zabrał również dyrektor Radia Maryja, ojciec Tadeusz Rydzyk, który wskazał na ataki, z jakimi musi mierzyć się polskie i europejskie rolnictwo oraz Kościół.

,,To jest zjawisko gotowania żaby. Gdybyśmy żabę wrzucili do gorącej wody, to ona będzie reagowała natychmiast, ale jeżeli wrzucimy ją do zimnej wody i będziemy powoli podgrzewać, to ona nawet nie zauważy, kiedy będzie ugotowana. To nie jest żart. To jest powolne przyzwyczajanie nas. (…) Widzimy cały czas ten atak. Atak na Kościół, na Polskę. Jeżeli my się nie zbierzemy razem, to nic już nie będzie” – zauważył.

Duchowny zaznaczył, że polscy rolnicy potrzebują „prawdziwej solidarności”, by przeciwstawić się atakom. Zauważył, że nie tylko strona lewicowa, ale również prawica zapomina o nauce Chrystusa.

,,Żyjemy w czasach, w których wchodzi potworny totalitaryzm. I dlatego potrzeba tutaj rozumu i właściwego sumienia. Jak mówię o sumieniu, to o lewicy i liberalno-lewicowej stronie szkoda gadać, ale jak patrzę na prawicę, to też dostrzegam, że te grabie grabią do siebie. Ludzie ludzi podgryzają. Rolnicy rolników też, bo ten czy tamten coś dostanie. Najpierw dostaniesz marchewkę, a później kajdany. Tu potrzeba prawdziwej solidarności, tu potrzeba sumienia. Jeżeli jesteśmy katolikami, to pamiętajmy, że nauka Chrystusa dalej obowiązuje i On jest Zbawicielem świata. Nie tylko w wieczności mamy być z nim, ale tu na ziemi budować Królestwo Boże” – dodał.

Forum Dla Wsi

Zobacz też: Za nami najważniejsze rolnicze wydarzenie – Forum Dla Wsi

Ważna rola polskiego rolnictwa

Dyrektor Radia Maryja wskazał na ataki na św. Jana Pawła II, które w ostatnich latach się nasiliły. Ojciec Rydzyk przypomniał jego słowa o solidarności i miłości.

,,Zauważcie te siły liberalno-lewicowe chcą również wymazać Jana Pawła II. Te potworne kalumnie i nie wiem, czy to robią Polacy, może to są nie polscy Polacy. Na Jana Pawła II, na tak wielkiego świętego, potrafią najgorsze brudy rzucać. Miejmy tu rozum, musimy to wszystko widzieć o co tu chodzi. Jan Paweł II w 1999 roku w Sopocie mówił między innymi tak: „W tym mieście przed dziewiętnastu laty narodziła się Solidarność. Było to przełomowe wydarzenie w historii naszego narodu, ale także w dziejach Europy. Solidarność otworzyła bramy Wolności w krajach zniewolonych systemem totalitarnym, zburzyła Mur Berliński i przyczyniła się do zjednoczenia Europy rozdzielonej od czasów II Wojny Światowej na dwa bloki. Nie wolno nam nigdy tego zatrzeć w pamięci. To wydarzenie należy do naszego dziedzictwa narodowego. Słyszymy wtedy tu od was: Nie ma wolności bez solidarności. Dzisiaj wypada powiedzieć: Nie ma solidarności bez miłości. Nie ma przyszłości człowieka i narodu bez miłości, bez tej miłości, która przebacza, choć nie zapomina. Która jest wrażliwa na niedolę innych, która nie szuka swego, ale pragnie dobra dla drugich. Tej miłości, która służy. Zapomina o sobie i gotowa jest do wspaniałomyślnego dawania.” I gratuluję wam tego pragnienia solidarności i działania w solidarności, ale ten ogień ponieście wszędzie, w całą Polskę” – wskazał.

Kapłan zwrócił uwagę na znaczenie polskiego rolnictwa i leśnictwa. Zaapelował też o obronę Polski.

,,Rolnicy, leśnicy, zawsze bronili oraz żywili. Las żywi, także ziemia żywi, a rolnicy bronili i żywili, przekazywali wiarę. Dlatego też atak na wieś. Odebrać ziemię, zrobić jeden wielki kołchoz i będzie posprzątane. Od was zależy, jaka będzie Polska. W tej chwili widzimy, że to jest bitwa o całkowitą niepodległość gospodarczą czy polityczną, ale też niepodległość kulturową, wolność wewnętrzną. To jest walka. Te wszystkie zabiegi, jakie widzimy, co robią ci wielcy. Popatrzmy jakie oni mają pochodzenie. Ilu tam jest potomków nie tylko zapalonych komunistów i marksistów, ale również nazistów” – dodał Ojciec Tadeusz Rydzyk.

 

swiatrolnika.info 2023