Talk icon

Informacje

24-08-2022

Autor: Sebastian Wroniewski

Firma IMC odnotowała rekordowy plon pszenicy ozimej

IMC

IMC zakończyła omłot pszenicy ozimej pod koniec ubiegłego tygodnia. Jak wynika z przekazu firmy, zboże zostało wymłócone z powierzchni 18,3 tys. ha.

Uzyskano wał zbożowy z prawie 123 tysięcy gospodarstw i o 18 procent przekracza plon pszenicy odnotowany w 2021 roku. Według dyrektora operacyjnego firmy, sprzyjająca pogoda i odpowiedzialna praca wszystkich działów produkcyjnych firmy pozytywnie wpłynęły na przesypywanie zboża i ukształtowanie rekordowych zbiorów.

Działalność IMC została zakłócona przez wojnę

„Wojna na Ukrainie dokonała korekty we wszystkich sferach działalności gospodarczej naszej firmy. Tegoroczna akcja żniwna grupy wczesnych zbóż nie była wyjątkiem – część obszaru pszenicy ozimej była zaminowana wiosną, wojska stacjonowały bezpośrednio w innej części pól lub trwały działania wojenne, więc nie byliśmy w stanie wykonanie wszystkich operacji przewidzianych przez mapę technologiczną w optymalnych ramach czasowych, a z poszczególnych operacji musieliśmy w ogóle zrezygnować z pracy” – powiedział dyrektor operacyjny IMC Ołeksandr Wierżihovskyi.

IMC

Według niego sprzyjająca pogoda i odpowiedzialna praca wszystkich działów produkcyjnych firmy pozytywnie wpłynęły na przesypywanie zboża i ukształtowanie rekordowych zbiorów.

„I chociaż byliśmy zmuszeni zminimalizować zaangażowanie wynajętych maszyn w żniwa, przez co okres żniw był nieco opóźniony, bezinteresowna praca naszego zespołu umożliwiła zebranie wszystkich zbóż ozimych. I to jest wkład IMC w bezpieczeństwo żywnościowe Ukrainy i świata” – wyjaśnił Ołeksandr Wierżihovskij.

Czytaj też: Najnowsza prognoza zbiorów na Ukrainie. Eksperci podali dane

agroportal.ua/fot.Pexels

swiatrolnika.info 2023