Talk icon

Informacje

30-05-2022

Autor: Emilia Gromczak

Finał konkursu AgroLiga 2021. Rolnicy Mistrzowie otrzymali nagrody

AgroLiga

W ubiegłym piątek w Pałacu Prezydenckim odbyła się gala finałowa 29. edycji konkursu AgroLiga 2021. Nagrody wręczył Prezydent RP.

Prezydent Andrzej Duda wręczył w piątek nagrody Krajowym Mistrzom w kategoriach Rolnicy i Firmy. W wydarzeniu uczestniczyli również: pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda, prezes ARiMR Halina Szymańska, prezes KRUS Aleksandra Hadzik oraz zastępca dyrektora generalnego KOWR Marek Chibowski.

Finałowa gala konkursu AgroLiga

Konkurs AgroLiga ma na celu wyłonić Mistrzów Krajowych w kategoriach Rolnicy i Firmy. Eliminacje odbywają się na szczeblu wojewódzkim i krajowym. Konkurs nagradza wyróżniających się rolników oraz najlepszych przedsiębiorców działających w branży rolno-spożywczej. W tym roku w Pałacu Prezydenckim odbyła się finałowa gala 29. edycji konkursu. Podczas gali nagrody laureatom konkursu wręczał prezydent Andrzej Duda wraz z uczestniczącym w uroczystości sekretarzem stanu w ministerstwie rolnictwa i rozwoju wsi Lechem Kołakowskim. 

Prezydent zwrócił uwage, że te nagrody wznoszą na piedestał tych wszystkich, którzy swoją ciężką pracą budują w Polsce to, co teraz jest jeszcze najważniejsze – bezpieczeństwo żywnościowe

AgroLiga nagrody

Laureaci

Mistrzami Krajowymi w kat. Rolnicy zostali Teresa i Mariusz Smolarkowie. I Wicemistrzami Ilona i Krzysztof Ciesielscy oraz Katarzyna i Robert Jeromińscy. Wicemistrzami Krajowymi zostali Jolanta i Sławomir Tupikowscy, Beata i Sławomir Witkowscy, Renata i Janusz Dziak i Małgorzata i Marek Borkowscy. Tytuł Laureatów Krajowych otrzymali Elżbieta i Wiesław Skop, Mirosława i Mirosław Kubik, Dorota i Rafał Niesłuchowscy, Karina i Roland Zimnik, Joanna Truś oraz Monika i Karol Mazur.

W konkursie AgroLiga w kat. Firmy Mistrzami zostali Zakład Produkcji Rolnej sp. z o.o. oraz Miodziarze sp. z o.o. Tytuł I Wicemistrza Krajwoego przypadł firmie Olvita Gołuch sp. k. Wicemistrzami Krajowymi zostali Agro Frankopol Tomasz Abramczuk, Spółdzielnia Dostawców Mleka, Zakład Produkcji Spożywczej „JAMAR” Szczepaniak sp. j. oraz Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna „Ostoja Natury”. Tytuł Laureatów Krajowych zdobyli Ogrodnictwo K.W. Perek – Waldemar Perek, Mariusz Roszkowski Olejarnia Zagłoby, Firma POLANA sp. z o.o., Rolniczo–Handlowa Spółdzielnia Pracy, BIOCHEM S. Jabłoński, D. Czyż sp. j. i Rury Walczaka sp. z o.o.

Przeczytaj również: Zgłoszenia do konkursu „Bitwa Regionów” tylko do 31 maja

gov.pl/fot.gov.pl

swiatrolnika.info 2023