O tym co ważne dla polskiej wsi.

Czyste powietrze czysty zysk Czyste powietrze czysty zysk
Talk icon

Informacje

12-08-2022

Autor: Emilia Gromczak

Extinction Rebellion będą protestować w czasie debaty Sunak-Truss

Extinction Rebellion

Extinction Rebellion mają zamiar protestować w trakcie przyszłej debaty Sunak-Truss w Cheltenham.

Aktywiści mają zamiar dołączyć do grupy Action for Living na torze wyścigowym w Cheltenham. Protest będzie miał miejsce w czasie, gdy dwóch potencjalnych kandydatów na premiera Wielkiej Brytanii będzą debatować. Aktywiści twierdzą, że zarówno Truss, jak i Sunak ignorują 80 procent obywateli Wielkiej Brytani, którzy zwracają uwagę na kryzys klimatyczny.

Protest w trakcie debaty Sunak-Truss

W czasie najbliższej debaty kandydatów na przyszłego premiera Wielkiej Brytanii aktywiści Extinction Rebellion będa protestować. Członkowie organizacji i Action for Living mają wyrażać swoje poglądy torem wyścigowymw Cheltenham, podczas gdy dwaj kandydaci na przywództwo będą debatować w środku.

Extinction Rebellion tierdzi, że zarówno Truss, jak i Sunak ignorują 80% obywateli Wielkiej Brytanii, którzy według YouGov postrzegają kryzys klimatyczny jako ważną kwestię.

Aktywiści mówią również, że Sunak zobowiązał się do utrzymania obecnego zakazu dla lądowych farm wiatrowych – najtańszej formy wytwarzania, podczas gdy Truss chce ponownie rozważyć niektóre z kluczowych polityk wbudowanych w rządowy cel zerowy netto na 2050 r. i grozi rezygnacją z opłat za zieloną energię.

W czasie wydarzenia Action for Living ma zamiar nagłośnić przerażający wzrost zapotrzebowania na banki żywności, zachęcając ludzi do przynoszenia darowizn z banków żywności do punktu zbiórki przy wejściu na tor wyścigowy. przekazania karty lub darowizny pieniężnej dla ustalonych Banki w Cheltenham. 

Ta grupa mieszkańców połączyła siły, aby podjąć pozytywne działania na rzecz wsparcia rodzin zmagających się z kryzysem kosztów utrzymania oraz podkreślić brak pilnych i skutecznych działań ze strony przywódców rządowych i polityków.

Extinction Rebellion protest

Extinction Rebellion: Wielka Brytania jest w kryzysie klimatycznym

Aktywiści twierdzą, że Wielka Brytania jest w ogromnym kryzysie klimatycznym.

Stuart Drysdale, emerytowany lekarz ogólny i członek Cheltenham XR wskazuje, że ukrywanie kryzysu klimatycznego przez rząd Johnsona, jego kłamstwa i bezczynność skłoniły Extinction Rebellion do protestu przeciwko tym atakom. Kandydaci torysów wiedzą, że rządowe plany dotyczące zera netto są niewystarczające, ale zobowiązują się je dalej obniżać.

Z kolei Penny Kent, emerytowana nauczycielka i aktywistka XR mówi, źe Wielka Brytania potrzebuje lidera, który sprosta egzystencjalnemu wyzwaniu kryzysu klimatycznego, kogoś, kto zmierzy się z przemysłem paliw kopalnych i rozwinie zieloną gospodarkę z pilną potrzebą. Według niej bezwładność i bezczynność mogą prowadzić tylko do większej liczby zgonów.

Sprawdź też: Aktywiści Extinction Rebellion wybili okna w siedzibie redakcji gazety

gloucestershirelive.co.uk/fot.twitter.com

swiatrolnika.info 2023