O tym co ważne dla polskiej wsi.

Czyste powietrze czysty zysk Czyste powietrze czysty zysk
Talk icon

Informacje

20-06-2022

Autor: Magdalena Podgórska

Europejskie Forum Rolnicze 2022 już pod koniec czerwca

Europejskie Forum Rolnicze 2022

Europejskie Forum Rolnicze 2022 rozpocznie się już 30. czerwca 2022 r. Wydarzenie skupi w jednym miejscu wielu znakomitych gości. 

Przyszłość europejskiego rolnictwa w obliczu wojny w Ukrainie, a także kształt wspólnej polityki rolnej UE będą głównymi tematami Europejskiego Forum Rolniczego 2022. W wydarzeniu udział potwierdzili Henryk Kowalczyk – wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi, Janusz Wojciechowski – komisarz UE ds. rolnictwa, a także ministrowie resortów rolnictwa krajów środkowoeuropejskich: Czech, Litwy, Łotwy i Słowacji. Do udziału w wydarzeniu 30 czerwca br. zapraszają organizatorzy – Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej i Agro Promotion.

Europejskie Forum Rolnicze 2022 – program 

Program tegorocznego EFR 2022 obejmuje kluczowe zagadnienia, które w najbliższych latach będą kształtowały obraz polskiej i europejskiej wsi. Podczas forum odbędą się dyskusje dot. wyzwań stojących przed rolnikami i producentami żywności w Polsce i UE, „zielonych” technologii, reformy ubezpieczeń rolniczych, „cyfrowych” potrzeb obszarów wiejskich i jego mieszkańców.

Europejskie Forum Rolnicze 2022 – goście

Do udziału w EFR zaproszono przedstawicieli Komisji Europejskiej, ministrów rolnictwa z Polski i krajów Unii Europejskiej, organizacji rolniczych i producenckich, instytucji naukowych oraz wiodących firm i przedsiębiorstw.
 
Uczestnictwo w konferencji potwierdzili dotychczas:
•    Henryk Kowalczyk – wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi
•    Janusz Wojciechowski - komisarz ds. rolnictwa i rozwoju wsi UE
•    Zdĕnek Nekula – minister rolnictwa Republiki Czeskiej
•    Kaspars Gerhards – minister rolnictwa Łotwy
•    Samuel Vlčan – minister rolnictwa i rozwoju wsi Republiki Słowackiej
•    Paulius Astrauskas – wiceminister rolnictwa Litwy
•    Franz Fischler – były komisarz UE ds. rolnictwa
 
Swoją obecność zapowiedzieli również eksperci z wielu krajowych instytucji (m.in. Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, Głównego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa, Krajowej Rady Drobiarstwa-Izby Gospodarczej, Instytutu Rozwoju Wsi i Rolnictwa Polskiej Akademii Nauk Polskiej Akademii Nauk). Program Forum dostępny jest na stronie: www.forum-jasionka.pl.

europejskie forum rolnicze 2022

Forum wymiany myśli

„Podobnie jak w poprzednich edycjach, także w tym roku gośćmi Europejskiego Forum Rolniczego będą czołowi politycy, samorządowcy, rolnicy, a także specjaliści, praktycy oraz przedstawiciele biznesu, świata nauki i gospodarki. Zaproszenie na konferencję spotkało się z pozytywnym odzewem ze strony wielu środowisk. Europejskie Forum Rolnicze to otwarta platforma wymiany myśli i poglądów na tematy rolnicze, stawiająca na partnerską dyskusję z ekspertami, jak i uczestnikami. To wydarzenie, podczas którego będziemy rozmawiać o wyzwaniach stojących przed mieszkańcami wsi, o unijnej wspólnej polityce rolnej, o nowych technologiach, o tym, co jest przyszłością rozwoju polskiej i europejskiej wsi” – mówi Krzysztof Podhajski, Prezes Zarządu Fundacji Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej.

Czytaj także: Europejskie Forum Rolnicze 2022 w nowej formule i w nowym miejscu

Newseria/fot. EFR/FB
 

swiatrolnika.info 2023