Talk icon

Informacje

20-09-2021

Autor: Sebastian Wroniewski

Eksport mięsa i produktów mlecznych wzrósł w Rosji o 27 procent!

Eksport

Federalne Centrum „Agroeksport” podało takie dane w „Przeglądzie Operacyjnym Eksportu Produktów Rolnych”. Dokument porównuje eksport mięsa i produktów mlecznych w ujęciu wartościowym dla 2021 roku do 12 września z analogicznym okresem w 2020 roku.

Eksport mięsa i produktów mlecznych z Rosji osiągnął do września poziom blisko 1 miliarda dolarów

Jak podaje Agroexport, od początku 2021 roku do 12 września rosyjski eksport mięsa i produkty mleczne osiągnął łączną wartość 990 milionów dolarów. W 2020 roku liczba ta osiągnęła do września poziom 777 milionów dolarów.

Z tej liczby mięso drobiowe w 2021 roku zostało wyeksportowane za 313 milionów dolarów, wieprzowina – za 277 milionów dolarów, wołowina – za 131 milionów dolarów.

Z produktów mlecznych sery i twarogi wyeksportowano za 73 miliony dolarów (dla porównania w 2020 roku liczba ta była na poziomie 55 milionów dolarów), eksport lodów wyniósł 64 miliony dolarów w ujęciu pieniężnym.

Czytaj też: Importowana wieprzowina – stanowisko MRiRW ws. kontroli dostaw

Moskiewscy eksporterzy zwiększyli eksport gotowych produktów mięsnych

Według wyników pierwszego półrocza br. moskiewscyeksport rolny 345 eksporterzy dostarczyli za granicę gotowe produkty mięsne o wartości 27,86 miliona dolarów, czyli o 20,7 procenta więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku, kiedy wyeksportowano towary o wartości 23,09 miliona dolarów, i o 24,2 procenta więcej niż w okresie styczeń-czerwiec 2019 roku, kiedy Moskwa dostarczyła produkty za 22,43 miliona dolarów. Poinformował o tym zastępca burmistrza Moskwy ds. polityki gospodarczej i własności i stosunków ziemskich Władimir Efimow.

Władimir Efimow poinformował, że moskiewscy eksporterzy zwiększyli eksport gotowych produktów mięsnych o prawie 21 procent

Wcześniej zagraniczni partnerzy sprowadzali głównie mięso i produkty uboczne z produkcji stolicy, w pierwszej połowie roku zrealizowano dostawy za 29,6 miliona dolarów. Obecnie rośnie popyt na gotowe produkty mięsne, w okresie sprawozdawczym wyeksportowano towary o wartości 27,86 miliona dolarów. Całkowity eksport wszystkich moskiewskich produktów mięsnych wyniósł 57,46 miliona dolarów

– powiedział zastępca burmistrza.

Efimow wyjaśnił, że w pierwszej połowie 2021 roku moskiewscy eksporterzy sprzedawali gotowe produkty mięsne do 18 krajów. Głównymi importerami były kraje sąsiadujące - Kazachstan, Azerbejdżan, Białoruś, Kirgistan. Moskwa dostarcza również towary na odległe rynki zagraniczne, m.in. do Wietnamu, Mołdawii, Panamy i Hongkongu.

meatinfo.ru/fot.Pixabay

swiatrolnika.info 2023