O tym co ważne dla polskiej wsi.

Czyste powietrze czysty zysk Czyste powietrze czysty zysk
Talk icon

Informacje

22-07-2022

Autor: Karol Pepliński

Ekspert straszy COVID: Powinniśmy błagać ludzi, by nie chodzili do pracy

COVID

Australijski ekspert ds. COVID dr Norman Swan powiedział, że należy "błagać ludzi", aby nie szli do pracy i przywrócić obowiązkowe noszenie masek.

Zdaniem eksperta szczepionki "nie działają tak dobrze jak kiedyś". Australijski minister zdrowia Mark Butler ostrzegł, że w nadchodzących miesiącach można spodziewać się milionów nowych przypadków zachorowań.

Ekspert ds. COVID nie ma dobrych wiadomości

,,Prawdopodobnie musimy nakazać noszenie maseczek w środowiskach wysokiego ryzyka, w przeciwnym razie, gdy nadejdzie następny wariant i będzie bardziej zaraźliwy, będzie większe ryzyko poważnego zachorowania lub zgonu" – powiedział australijski ekspert ds. COVID dr Norman Swan

Według eksperta nowe subwarianty Omicron – BA.4 i BA.5 – są odporne na szczepionki i atakują również osoby, które wcześniej chorowały. Prowadzi to do wzrostu liczby zachorowań i hospitalizacji w Australii i na całym świecie.

Australijski minister zdrowia Mark Butler ostrzega, że w nadchodzących miesiącach można spodziewać się milionów nowych przypadków zachorowań. W poniedziałek odnotowano 39 028 nowych zakażeń wirusem Covid, a 30 osób zmarło.

,,Niestety, wbrew oczekiwaniom nie nabyliśmy odporności na wirusa i nie przechodzimy go łagodniej. Przy powtórnej infekcji istnieje zwiększone ryzyko powikłań związanych z chorobami serca, nerek oraz innych skutków ubocznych, które są niezależne od szczepień" – powiedział dr Swan.

covid

Wirus odporny na szczepionki?

Dodał, że wirus wprawia naukowców w zakłopotanie, ponieważ nowy dominujący wariant pojawia się co około sześć miesięcy.

,,Nie zachowuje się zgodnie z oczekiwaniami immunologów. BA.4 i BA.5 zachowują się tak, jakby były nowym wariantem, mimo że to subwarianty Omicrona" – zaznaczył.

Powiedział też, że szczepienia "nie są wystarczające" i wezwał rząd do podjęcia innych działań w sprawie Covid-19.

,,Musimy to spowolnić i błagać ludzi, by nie szli do pracy, jeżeli nie muszą. Młodzi ludzie również są narażeni na długotrwałe skutki uboczne. To nie jest zwykłe przeziębienie, ani grypa" – podsumował dr Swan.

Czytaj też: Dziwny przypadek SARS-CoV-2 w Chinach. Przymusowe badania dla 6 mln ludzi

PAP/fot.pixabay

swiatrolnika.info 2023