Talk icon

Informacje

17-08-2022

Autor: Sebastian Wroniewski

e-petrol.pl: Ceny paliw nadal notują zauważalne spadki

Ceny paliw

W ciągu ostatnich dni ceny paliw znów zauważalnie spadły. Najbardziej potaniała benzyna 95 – poinformował w środę portal e-petrol.pl.

Ogólnopolskie ceny benzyny Pb95 spadły o 20 groszy i obecnie za to paliwo płaci się przeciętnie 6,66 zł za litr. Z danych e-petrol.pl wynika, że w ujęciu regionalnym najtaniej swoje samochody tankują kierowcy z województwa łódzkiego. Pb95 i olej napędowy najdroższe są na Podkarpaciu, gdzie za ich litr płaci się odpowiednio 6,75 i 7,12 zł.

W ostatnich dniach najbardziej potaniała benzyna Pb95

Jak wynika z najnowszego monitoringu portalu e-petrol.pl, w ostatnich dniach ceny paliw zauważalnie spadły. Największa, 20-groszowa obniżka dotyczy średniej ogólnopolskiej ceny benzyny Pb95. Paliwo to kosztuje dziś przeciętnie 6,66 zł za litr.

Według danych portalu w ciągu tygodnia olej napędowy potaniał o 10 groszy i dziś jest oferowany w sprzedaży detalicznej średnio po 7,03 zł za litr. Obniżka dotyczy również autogazu, którego litr staniał w ciągu tygodnia o 8 groszy. Aktualnie paliwo to kosztuje przeciętnie 3,19 zł za litr.

Ceny paliw

Ceny paliw są najniższe w województwie łódzkim

Z danych e-petrol.pl wynika, że w ujęciu regionalnym najniższe ceny paliw notowane są w województwie łódzkim. Benzyna bezołowiowa 95-oktanowa i diesel kosztują tam odpowiednio 6,59 zł i 6,99 zł za litr, a autogaz - 3,07 zł za litr.

Pb95 i olej napędowy najdroższe są na Podkarpaciu, gdzie za ich litr płaci się odpowiednio 6,75 i 7,12 zł. Autogaz najdroższy jest na Dolnym Śląsku, gdzie przeciętna cena tego paliwa to 3,38 zł za litr.

Czytaj też: Ceny ropy naftowej ponownie poniżej 90 dolarów za baryłkę

PAP/fot.Pixabay

swiatrolnika.info 2022