Talk icon

Informacje

18-05-2021

Autor: Monika Faber

Dziecko wpadło do elewatora. Skomplikowana akcja strażaków

Dziecko wpadło do elewatora

W dniu 13 maja Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu odebrało zgłoszenie o wypadku na terenie dawnego elewatora zbożowego – czytamy na stronie KM PSP we Wrocławiu.

Dziewczyna spadła na 15 metrów

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów PSP i przeprowadzeniu rozpoznania, Kierujący Działaniem Ratowniczym ustalił, że do silosu o głębokości około 15 metrów wpadła dziewczynka. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia, zbudowaniu stanowiska wysokościowego 4:1 nad szybem, opuszczeniu ratownika z torbą medyczną PSP R1na dół do osoby poszkodowanej – piszą strażacy w komunikacie.dziecko wpadlo do elewatora

Ze względu na stan osoby poszkodowanej na miejsce zadysponowano Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Wysokościowego „Wrocław 9”. Ze względu na wąską i niebezpieczną klatkę schodową, ewakuowano poszkodowaną za pomocą sprzętu wysokościowego techniką liny kierunkowej ze stropu na wysokości 20 m do poziomu gruntu, a następnie przekazaną ją zespołowi ratownictwa medycznego – dodają.

Czytaj także: Ciągnik przejechał rolnika! Nieszczęśliwy wypadek podczas pracy

PSP/fot. PSP

swiatrolnika.info 2023