Talk icon

Informacje

02-06-2022

Autor: Świat Rolnika

Działalność pozarolnicza bardzo popularna. Blisko 4,8 tys. nowych firm

Działalność pozarolnicza

Działalność pozarolnicza cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. 31 maja zakończył się nabór wniosków o wsparcie finansowe na działalność pozarolniczą na wsi.

Według wstępnych danych do ARiMR wpłynęło blisko 4,8 tys. wniosków na kwotę ponad 1,16 mld zł. Liczby te nie są jednak ostateczne – trwa rejestracja dokumentów wysłanych pocztą.

Wsparcie na działalność pozarolniczą

Działalność pozarolnicza coraz popularniejsza. 31 był ostatnim dniem ubiegania się o wsparcie finansowe umożliwiające rozpoczęcie działalności pozarolniczej na wsi. O przyznanie premii na mogli starać się rolnicy oraz ich małżonkowie lub domownicy, którzy zamierzają rozpocząć prowadzenie działalności pozarolniczej lub wznowić zawieszoną, ale również ci, którzy planują prowadzoną przez siebie działalność rozszerzyć.

Trzeba było być ubezpieczonym w KRUSie w pełnym zakresie co najmniej 12 miesięcy przed złożeniem wniosku w ARiMR. Wysokość dofinansowania jest uzależniona od liczby nowo utworzonych miejsc pracy i wynosi 150 tys. zł za jedno miejsce pracy, 200 tys. zł – przy dwóch stanowiskach i 250 tys. zł, gdy utworzone zostaną co najmniej trzy nowe miejsca pracy.

działalność pozarolnicza

Czytaj też: ARiMR: Premie na rozpoczęcie działalności pozarolniczej od 28 lutego

ARiMR/fot.pixabay

swiatrolnika.info 2023