Talk icon

Informacje

31-08-2022

Autor: Emilia Gromczak

Domowe sposoby na mole spożywcze. Pozbądź się ich raz na zawsze

domowe sposoby na mole spożywcze

Przedstawiamy domowe sposoby na mole spożywcze. Warto wiedzieć, jak skutecznie pozbyć się tych uciążliwych szkodników.

Mole spożywcze mogą stać się prawdziwą zmorą w naszej kuchni. Pojawiają się najczęściej w takich produktach spożywczych, jak mąka, kasza, bułka tarta czy też przyprawy. Możemy użyć domowych sposobów za kilka złotych, które pomogą nam pozbyć się nieproszonych szkodników.  

Nieproszeni goście w kuchni 

Mole spożywcze lubią gnieżdżą się zazwyczaj w sypkich i suchych produktach spożywczych. Chodzi m.in. o mąkę, kasze, przyprawy, bułkę tartą, ryż, suszone grzyby, cukier, kawę, herbatę czy też cukier.

W celu zapobiegania ich pojawieniu się należy postawić na prewencję. Obejmuje ona regularne wietrzenie kuchni oraz mycie szafek kuchennych wodą z octem. Bardzo ważne jest również nietrzymanie sypkich produktów takich jak mąka, ryż, kasza, kuskus w foliowych opakowania, a przesypywanie ich od razu do szklanych pojemników. 

Jeśli mole już wystąpią to trzeba się ich jak najszybciej pozbyć. Warto znać domowe sposoby na mole spożywcze, na które nie wydamy sporo czasu ani pieniędzy. 

domowe sposoby na mole ryż

Domowe sposoby na mole spożywcze

Najlepsze domowe sposoby na mole spożywcze to głównie ocet, wanilia, tytoń, cytryna, cedr oraz cytrusy.

Należy przetrzeć powierzchnie w kuchni octem winnym lub roztworem wody z octem przygotowanym w proporcjach 1:1 z dodaniem olejku cytrusowego lub z goździków. Kolejny sposób, to pozostawienie w szafkach i półkach miseczki z gorącym octem, zamknięcie szafki. Należy poczekać aż roztwór przestygnie. Kolejną pułapką może być ocet winny zmieszany z winem wytrawnym lub ocet z kilkoma kroplami olejku lawendowego, eukaliptusowego, goździkowego i cytrynowego.

Jako odstraszacze mogą posłużyć również walinia i cytryna. Nasącz nimi waciki i połóż obok produktów spożywczych. Możesz także zamknąc w szafce pomarańcze nakłute goździkami. Dobrze sprawdzi się także tytoń, który należy wsypać do przewiewnej torebki i umieścić w miejscu, gdzie pojawiają się nieproszeni goście. 

Sprawdź: Mol woskowy to największy szkodnik wosku pszczelego. Dowiedz się jak go pokonać

deccoria.pl/primagran.pl/fot.pixabay.com

swiatrolnika.info 2022