O tym co ważne dla polskiej wsi.

Czyste powietrze czysty zysk Czyste powietrze czysty zysk
Talk icon

Informacje

12-09-2022

Autor: Sebastian Wroniewski

DGP: W 2023 roku minimalne wynagrodzenie wzrośnie rekordowo

minimalne wynagrodzenie

W 2023 r. minimalne wynagrodzenie za cały etat wzrośnie do 3450 zł od stycznia i 3500 zł od lipca. We wtorek zapadnie oficjalna decyzja rządu.

Informację tę przekazał poniedziałkowy "Dziennik Gazeta Prawna". Z informacji  gazety wynika, że nowe propozycje minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg przedstawi na wtorkowym posiedzeniu Rady Ministrów. "Podwyżka do 3450 zł i 3500 zł stanowi krok w kierunku obiecanej wtedy podwyżki do 4 tys. zł minimalnego wynagrodzenia w 2024 r." – powiedział gazecie informator.

Minimalne wynagrodzenie wzrośnie do 3500 zł

Według ustaleń "DGP" to realizacja "hat tricka Kaczyńskiego" z 2019 roku. 

"Podwyżka do 3450 zł i 3500 zł stanowi krok w kierunku obiecanej wtedy podwyżki do 4 tys. zł minimalnego wynagrodzenia w 2024 r." – powiedział gazecie informator.

Dziennik przypomina, że wtedy padła też obietnica wypłaty dwóch trzynastek emerytom oraz podwyższenia do europejskiego poziomu unijnych dopłat do hektara.

minimalne wynagrodzenie

Z informacji "DGP" wynika, że nowe propozycje obejmujące minimalne wynagrodzenie minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg przedstawi na wtorkowym posiedzeniu Rady Ministrów.

"Jest to ostatni moment na podjęcie takiej decyzji, gdyż zgodnie z ustawą o minimalnym wynagrodzeniu rząd ma czas tylko do 15 września na ogłoszenie stawek na przyszły rok. Ze względu na wysoką inflację przepisy wymagają, aby podwyżka odbyła się dwuetapowo" – wyjaśnia gazeta.

Czytaj też: Inflacja zje nasze płace. Te dane powinny nas niepokoić

PAP/fot.Pxhere

swiatrolnika.info 2023