O tym co ważne dla polskiej wsi.

Czyste powietrze czysty zysk Czyste powietrze czysty zysk
Talk icon

Informacje

09-03-2022

Autor: Sebastian Wroniewski

Danone zawiesza inwestycje w Rosji i zamyka ukraiński zakład 

Danone

Danone poinformował, że wstrzymuje inwestycje na terenie Federacji Rosyjskiej, mimo iż produkcja i dystrybucja produktów firmy w tym kraju trwa nadal.

Francuski gigant, który ma w Rosji kilkanaście fabryk, postanowił „zawiesić wszystkie projekty inwestycyjne” w tym kraju w następstwie inwazji na Ukrainę – powiedział sekretarz generalny firmy Laurent Sacchi. Firma, w dalszym ciągu utrzymuje produkcję nabiału i produktów do żywienia niemowląt w Rosji.

Danone podtrzymuje produkcję na terenie Rosji

Jak wyjaśnia firma, w dalszym ciągu utrzymuje produkcję nabiału i produktów do żywienia niemowląt w Rosji, „aby nadal zaspokajać podstawowe potrzeby żywnościowe lokalnej ludności”.

„Wszyscy jesteśmy głęboko poruszeni tym, co widzimy każdego dnia od inwazji na Ukrainę” – powiedział Sacchi. 

„Danone i wszyscy jego pracownicy wyrażają solidarność z ludźmi, którzy teraz cierpią z powodu okrucieństw wojny” – dodał.

„Nadal monitorujemy i oceniamy w czasie rzeczywistym rozwój sytuacji i oczywiście zastosujemy decyzje władz francuskich, z którymi pozostajemy w ścisłej współpracy” – wyjaśnił Sacchi.

Danone

Firma zamknęła zakład produkcyjny w ukraińskim Dnieprze

Danone posiada również dwie fabryki na Ukrainie, jedną w Dnieprze w centrum powiatu i kolejną 100 mil dalej na północ w Krzemieńczuku.

Zakład w Dnieprze jest zamknięty, ale zakład w Krzemieńczuku wznowił działalność.

Na Rosję – gdzie Danone jest jednym z największych międzynarodowych producentów żywności z lokalną produkcją – przypadało około 5% przychodów firmy w 2021 r. Niecały 1% przypadał na Ukrainę. 

Czytaj też: Zakład mleczarski w Żytomierzu zawiesza działalność przez wojnę

just-food.com/fot.Twitter

swiatrolnika.info 2023