Talk icon

Informacje

09-12-2021

Autor: Michał Rybka

Ciągnik zderzył się z samochodem. Wśród rannych jest małe dziecko

ciągnik

Do przeraźliwego wypadku doszło na drodze wojewódzkiej nr 710 z Szadku do Łodzi. Tam ciągnik rolniczy zderzył się ze skodą octavią.

Jak podają lokalne media poszkodowane w tym wypadku zostały cztery osoby, w tym trzyletnie dziecko. Na miejsce zdarzenia postanowiono wysłać sześć zastępów strażackich. Ich zadanie polegało no zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym i zabezpieczeniu lądowiska dla śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Ciągnik jechał prawidłowo

Pierwsza pomoc została udzielona przez strażaków uczestnikom zdarzenia w tym także traktorzyście i kierowcy samochodu osobowego. Z kolei najmłodszego poszkodowanego przyjęli medycy z Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Natomiast dwie osoby zostały przewiezione ambulansami do najbliższej placówki szpitalnej. To nie jedyny wypadek z udziałem auta i ciągnika, do którego doszło w ostatnim czasie.ciagnik2 09.12

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że za spowodowanie wypadku odpowiedzialny jest 45-letni kierowca skody. Kierowca osobówki stracił panowanie nad pojazdem na łuku, po czym zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w jadący prawidłowo ciągnik. Jak się okazało kierowca był trzeźwy, ale jechał na letnich oponach.

Zobacz także: Tragedia w Łomży. Kierowca ciągnika siodłowego ciągnął mężczyznę pod pojazdem

wrp.pl/ fot. gov.pl

swiatrolnika.info 2023