Talk icon

Informacje

02-08-2022

Autor: Jagoda Mrowiec

Ciągnik rolniczy wjechał wprost pod nadjeżdżającą lokomotywę

Ciągnik

Ciągnik zderzył się lokomotywą w województwie łódzkim. Kierujący pojazdem rolnik wjechał wprost pod nadjeżdżający pociąg.

Czasem wystarczy chwila nieuwagi, by doszło do tragedii, tak jak stało się to w Kazimierzowie. Kierujący ciągnikiem rolniczym wjechał wprost pod lokomotywę kolei wąskotorowej. Mężczyzna z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Szczegóły wypadku ustalają rawscy policjanci.

Traktor rozpadł się na pół

Do zdarzenia doszło w sobotę 30 lipca 2022 roku po godzinie 15:00, w miejscowości Kazimierzów, w gminie Regnów (woj. łódzkie). Pociąg wąskotorowy zderzył się tam z ciągnikiem rolniczym. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 54– letni kierujący Ursusem C–330 na drodze niepublicznej dojazdowej do własnej posesji wjechał na torowisko kolei wąskotorowej pod jadącą lokomotywę.

Jak informuje mł. asp. Agata Krawczyk,  wyniku zderzenia pojazdów ciągnik rolniczy rozpadł się na pół. Zasiadający za kierownicą 54– latek z obrażeniami ciała został przewieziony karetką do szpitala. Zarówno maszynista jak i pasażerowie pociągu nie odnieśli obrażeń. Badanie alkomatem wykazało, że obaj kierujący byli trzeźwi.

Ciagnik

Ciągnik rolniczy przygniótł kierowcę w Witoszynie

Kierując pojazdami rolniczymi, należy zachować szczególną ostrożność, gdyż wypadki z ich udziałem zdarzają się niezwykle często. Przypominamy, że do innego zdarzenia doszło w czwartek 21 lipca rano przed godziną 8 w Witoszynie, w gminie Kazimierz Dolny. Kierujący ciągnikiem rolniczym, z niewyjaśnionych przyczyn zjechał do rowu, po czym ciągnik przewrócił się, przygniatając kierowcę. Konieczna była pomoc strażaków, aby wydostać poszkodowanego z kabiny.

Jak podaje podkomisarz Ewa Rejn – Kozak z Komendy Powiatowej Policji w Puławach, 70– letni mieszkaniec gminy Wąwolnica, po udzieleniu mu pierwszej pomocy trafił do szpitala z poważnymi obrażeniami ciała. Jak wykazało badanie, był trzeźwy. Z jego relacji wynika, że do zdarzenia mogło dojść na skutek niekontrolowanego ruchu narzędzia (wideł do przewożenia palet) zawieszonych na tylnym podnośniku ciągnika. Po najechaniu na nierówność pojazd poskoczył i zamontowane urządzenie przeważyło maszynę, w wyniku czego kierujący stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do rowu.

Czytaj również:Wypadek za wypadkiem; kolejna ofiara braku zachowania ostrożności

Policja.gov /fot. FB, OSP Regnów

swiatrolnika.info 2023