O tym co ważne dla polskiej wsi.

Czyste powietrze czysty zysk Czyste powietrze czysty zysk
Talk icon

Informacje

18-07-2022

Autor: Emilia Gromczak

Chiny tworzą prawdziwy fenomen przemysłu mleczarskiego

Chiny

Chiny oficjalnie dokonały otwarcia Globalnego Parku Przemysłowego Inteligentnego Wytwarzania Yili Future Intelligence and Health Valley.

Chińczycy wynoszą mleczarstwo na najwyższy poziom stosując światowej klasy inteligentny sprzęt. W lipcu do użytku weszły cztery duże projekty, w tym baza do produkcji mleka płynnego, baza do produkcji mleka w proszku, Chilechuan Ecological Intelligent Pasture oraz Yili Intelligent Manufacturing Experience Center.

Chiny budują „Mleczarską Dolinę Krzemową”

Chińskie mleczarstwo stawia na inteligentny sprzęt i nowoczesne technologie. 12 lipca oficjalnie otwarto Globalny Park Przemysłowy Inteligentnego Wytwarzania Yili Future Intelligence and Health Valley. W ten sposób do użytku weszły baza do produkcji mleka płynnego, baza do produkcji mleka w proszku, Chilechuan Ecological Intelligent Pasture oraz Yili Intelligent Manufacturing Experience Center. Yili chce stworzyć region, który będzie służył jako globalne centrum przemysłu mleczarskiego i zdrowotnego.

Yili Intelligent Manufacturing Experience Center mieści pierwsze na świecie kino 5D do wycieczek przemysłowych, gdzie odwiedzającym pokazywane są filmy wykonane przy użyciu zaawansowanych technologii dźwięku i światła, które prezentują inteligentny proces produkcji płynnego mleka i mleka w proszku. 

Chiny mleczarstwo

Internet rzeczy i sztuczna inteligencja w mleczarstwie

Chiny tworząc „Mleczarską Dolinę Krzemową” stawia na inteligentny sprzęt i w pełni wykorzystują wiodące technologie, takie jak internet rzeczy i sztuczna inteligencja. Baza produkcyjna mleka płynnego zajmuje powierzchnię około 60 ha i wykorzystuje wiodący na świecie sprzęt cyfrowy, który może zapewnić bezobsługową, przejrzystą, wydajną i identyfikowalną produkcję. Może przetworzyć 6500 ton świeżego mleka dziennie, co może zaspokoić dzienne zapotrzebowanie megamiasta. Co ciekawe, Dolina jest także domem dla sześciu krajowych platform, w tym Krajowego Centrum Innowacji Technologicznych dla Mleczarstwa oraz Krajowego Centrum Metrologii i Testowania Produktów Mleczarskich.

Jak informuje Forum Mleczarskie, produkcja mleka w Chinach w 2022 r. ma wzrosnąć o 4,5% w porównaniu do 2021 r. Według przewidywań amerykańskiego Departamentu ds. Rolnictwa (USDA) w 2022 r. produkcja surowego mleka w tym państwie osiągnie aż 39,65 mln ton.

Przeczytaj również: Produkcja mleka wzrośnie w Chinach o 3 procent w 2022 roku

forummleczarskie.pl/fot.pixabay.com

swiatrolnika.info 2023