Talk icon

Informacje

24-05-2021

Autor: Tomasz Racki

Chemirol umacnia się na rynkach zagranicznych

Chemirol

PUH „Chemirol” sp. z o.o., które od przeszło 30 lat dostarcza kompleksowe rozwiązania dla branży rolnej w kraju, kontynuuje ekspansję na rynki zagraniczne. 9 marca 2021 r. największy dystrybutor w sektorze rolnictwa w Polsce został właścicielem 10% udziałów węgierskiej spółki Chemark, jednego z największych w Europie producentów środków ochrony roślin. To kolejny krok związany z inwestycjami Grupy Kapitałowej „Chemirol” na rynkach zagranicznych.

Chemirol rośnie w siłę

PUH „Chemirol” sp. z o. o. z siedzibą w Mogilnie jest fundamentem Grupy Kapitałowej „Chemirol”, którą tworzą między innymi spółki: Innvigo sp. z o.o., Napena sp. z o.o., Flora sp. z o.o. oraz Agrolex sp. z o.o. Grupa od kilku lat dynamicznie rozwija się w perspektywie obecności na rynkach zagranicznych. W 2006 roku rozpoczęto współpracę handlową na terenie Rumunii. Dziś, sprzedaż z powodzeniem jest realizowana w kilkunastu europejskich krajach, trwa także ekspansja na nowe rynki na terenie Afryki, Bliskiego Wschodu i innych części świata. Dynamikę rozwoju Grupy Kapitałowej „Chemirol” doskonale ilustruje tendencja wzrostowa w zakresie udziału sprzedaży zagranicznej w obrocie ogółem. Inwestycja w firmę Chemark jest kontynuacją strategii związanej z rozwojem Grupy Kapitałowej „Chemirol” na nowych rynkach, poza granicami Polski.chemirol 2

W czym specjalizuje się Chemirol?

Chemark, prywatna spółka z siedzibą na Węgrzech, specjalizuje się w produkcji środków ochrony roślin. Firma zajmuje drugie miejsce w Europie w obszarze toll manufgacturing pestycydów. Cały proces technologiczny począwszy od aspektów formulacyjnych, przez konfekcjonowanie produktów, a kończąc na zaawansowanych operacjach logistycznych przebiega w firmie Chemark według najwyższych światowych standardów w oparciu o normy zarządzania (ISO 9001, ISO 14001, MSZ 28001, ISO 50001). Obecnie spółka utrzymuje 9 linii produkcyjnych oraz przeszło 40 linii pakujących, na których zatrudnionych jest ok. 320 pracowników. Węgierska firma nieustannie inwestuje w działy odpowiedzialne za badania, analizę i innowacje w obszarze procesów produkcyjnych, a także rozwój parku solarnego i energię pozyskiwaną ze źródeł odnawialnych. Partnerami firmy Chemark są najwięksi gracze rynkowi segmentu środków ochrony roślin - między innymi: Syngenta, ADAMA Agricultural Solutions Ltd. czy Corteva Agriscience.

Nabycie 10% udziałów w spółce Chemark to przejaw strategicznego spojrzenia Grupy Kapitałowej „Chemirol” na europejski rynek środków ochrony roślin. Firma stanowczo akcentuje plany rozwojowe i konsekwentnie je realizuje.

Czytaj także: Raport: podczas pandemii relacja marka-konsument zyskała na znaczeniu

Jakie ambicje ma Chemirol?

„Ambicje Grupy Kapitałowej Chemirol obejmują kolejne rynki zagraniczne, a skala produkcji i potrzeby logistyczne są stale rosnące. Jako Grupa nieustannie szukamy nowych szans na rozwój i usprawnianie naszych procesów. Inwestycja w Chemark to inwestycja w R&D, nowoczesne rozwiązania i najwyższy światowy poziom produkcji. To inwestycja w najwyższą światową jakość naszych produktów. Warto także zauważyć, że położenie zakładów firmy Chemark w Europie Środkowej ma strategiczne znaczenie z perspektywy naszych interesów w tej części kontynentu. Poprzedni i bieżący rok udowodniły bowiem, jak ważne z punktu widzenia klienta ostatecznego jest utrzymanie regularności i terminowości dostaw. W dobie kryzysu globalnego, który wpłynął na stabilność łańcuchów logistycznych, kluczowe okazały się nie tylko najwyższa jakość produktów i zaawansowanie technologiczne stosowanych rozwiązań, ale także zabezpieczenie stabilność procesów produkcyjnych” – mówił Patryk Podołowski, wiceprezes PUH „Chemirol” sp. z o. o., reprezentant Grupy Kapitałowej „Chemirol”.

W Polsce spółka Chemirol z roku na rok umacnia pozycję największego dystrybutora w rolnictwie, oferując stale rosnące portfolio produktów z grupy środków ochrony roślin, nawozów mineralnych i dolistnych, biostymulatorów, adiuwantów, nasion rzepaku i kukurydzy oraz kwalifikowanego materiału siewnego zbóż. Spółka rozwija kompetencje doradców klienta i inwestuje w dialog z odbiorcami poprzez internetową Akademię Rolnictwa. Z kolei cała Grupa konsekwentnie inwestuje w rozwój kompetencji związanych z jakością doradztwa, badań i doświadczeń, a także współpracę z polskimi uniwersytetami.

Media room/fot fb

 

swiatrolnika.info 2022