Talk icon

Informacje

30-07-2022

Autor: Emilia Gromczak

Chemirol zainwestował 3 mln zł w instalacje fotowoltaiczne

chemirol

Chemirol jest znany, jako lider w kompleksowej obsłudze rolnictwa i specjalista w zakresie doradztwa w ochronie upraw.

Lider w kompleksowej obsłudze rolnictwa inwestuje w instalacje fotowoltaiczne. Jest to element systemowej strategii Chemirolu w związku z polityką UE. Łączna wartość inwestycji wyniosła około 3 mln złotych. Inwestycja rozpoczęła się w sierpniu 2021 r. a zakończyła się w marcu 2022 r.

Chemirol inwestuje w odnawialne źródła energii

Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe „Chemirol” sp. z o.o. stawia na odnawialne źródła energii i inwestuje w instalacje fotowoltaiczne. W marcu br. zakończyła się inwestycja warta 3 mln zł. Instalacje umożliwiają wytwarzanie energii elektrycznej przy wykorzystaniu energii słonecznej. Jak wskazuje przedsiębiorstwo, jest elementem strategii rozwoju firmy realizowanej w związku ze zmianami w klimacie i prawodawstwie unijnym. 

Patryk Podołowski, wiceprezes firmy powiedział, że Chemirol ma ambicje, aby czynnie uczestniczyć w zmianach, które zachodzą w nowoczesnym rolnictwie i szerzej w życiu społecznym. Wskazał również na warunek zachowania pozycji lidera w rolnictwie, jakim jest pozostanie otwartym na nowe technologie, nowe jakości i korzyści wynikające z ich użytkowania.

chemirol rolnictwo

Udziały w spółce Chemark

Chemirol strategicznie patrzy na europejski rynek środków ochrony roślin. Z tego względu przedsiębiorstwo nabyło 10% udziałów w spółce Chemark. Podołowski wskazuje, że inwestycja w Chemark to inwestycja w R&D, nowoczesne rozwiązania i najwyższy światowy poziom produkcji. Jest to inwestycja w najwyższą światową jakość naszych produktów. 

Chemark jest prywatną spółką z siedzibą na Węgrzech, specjalizuje się w produkcji środków ochrony roślin. Firma zajmuje drugie miejsce w Europie w obszarze toll manufgacturing pestycydów. Obecnie spółka utrzymuje 9 linii produkcyjnych oraz przeszło 40 linii pakujących, na których zatrudnionych jest ok. 320 pracowników. Węgierska firma nieustannie inwestuje w działy odpowiedzialne za badania, analizę i innowacje w obszarze procesów produkcyjnych, a także rozwój parku solarnego i energię pozyskiwaną ze źródeł odnawialnych.

Dodatkowo Chemirol umacnia współpracę z najważniejszymi jednostkami naukowo-badawczymi i inwestuje w rozwój i transfer wiedzy. 

Przeczytaj też: Chemirol umacnia się na rynkach zagranicznych

chemirol.com.pl/fot.pixabay.com

swiatrolnika.info 2023