O tym co ważne dla polskiej wsi.

Czyste powietrze czysty zysk Czyste powietrze czysty zysk
Talk icon

Informacje

25-05-2022

Autor: Sebastian Wroniewski

Ceny benzyny ponownie podrożały; autogaz zanotował spadki

Ceny benzyny

Ceny benzyny Pb 95 podrożały o kolejne 10 groszy, do poziomu 7,33 zł za litr – poinformowali w środę analitycy portalu e-petrol.pl. 

Dodali, że najtaniej można zatankować województwie łódzkim, pomorskim i śląskim oraz na Dolnym Śląsku i w Wielkopolsce, gdzie litr benzyny kosztuje średnio 7,31 zł. Przekazali oni także, że w ciągu ostatniego tygodnia potaniał autogaz, w przypadku którego zmiana wynosi 5 gr, a jego średnia ogólnopolska cena to 3,62 zł/l.

Benzyna Pb 95 podrożała o 10 gr w ciągu tygodnia

Zdaniem analityków e-petrol.pl nie widać końca podwyżek cen benzyny Pb 95 na stacjach.

"W ciągu ostatniego tygodnia ceny benzyny Pb 95 podrożały o kolejne 10 gr i aktualnie po raz pierwszy od października są ponownie wyższe niż oleju napędowego" – wynika z danych e-petrol.pl.

Analitycy portalu poinformowali, że obecnie za litr benzyny 95-oktanowej kierowcy płacą przeciętnie 7,33 zł, a ta sama ilość diesla kosztuje 7,09 zł – o 16 gr mniej wobec poprzedniego tygodnia. Potaniał także autogaz, w przypadku którego zmiana wynosi 5 gr, a jego średnia ogólnopolska cena to 3,62 zł/l.

Ceny benzyny

Ceny benzyny są najniższe w pięciu województwach

Z najnowszego badania e-petrol.pl, wynika, że w tankowanie benzyny Pb 95 jest najtańsze w województwie łódzkim, pomorskim i śląskim oraz na Dolnym Śląsku i w Wielkopolsce, gdzie jej litr kosztuje średnio 7,31 zł. Również w województwie łódzkim oraz w świętokrzyskim i opolskim najmniej płaci się za diesla – 7,06 zł/l. Na Lubelszczyźnie natomiast z ceną 3,51 zł/l jest najtańsze LPG.

Na przeciwległym biegunie cenowym znajduje się Podlasie i województwo zachodniopomorskie, gdzie e-petrol.pl odnotował najwyższe ceny benzyny Pb 95. W tych częściach Polski kosztuje ona 7,37 zł/l. Za olej napędowy najwięcej płaci się w Małopolsce – 7,19 zł/l, a za autogaz w województwie zachodniopomorskim i na Dolnym Śląsku – 3,70 zł/l.

Czytaj też: Ceny ropy naftowej ponownie notują spadki na rynkach paliw

PAP/fot.Pxhere

swiatrolnika.info 2023