Talk icon

Informacje

27-08-2022

Autor: Karol Pepliński

Celebryci mogą więcej? Kim Kardashian marnowała wodę w czasie suszy

Kim Kardashian

Południowo-zachodnią część Ameryki nawiedziła „megasusza”. Tymczasem celebryci, tacy jak Kim Kardashian, na potęgę marnowali zapasy wody.

W listopadzie miejski dystrykt wodny Południowej Kalifornii ogłosił stan zagrożenia suszą. Zdaniem ekspertów ostatnie dwie dekady były tam najbardziej suche od 800 roku n.e. Niestety, w trakcie kalifornijskiej „megasuszy” i obowiązywania limitów na używanie wody, do zarządzeń nie stosuje się wielu bogatych ludzi, w tym celebryci.

Kima Kardashian za nic ma ekosystem

W maju i czerwcu ponad 2 tys. klientów firmy, która dostarcza wodę, Las Virgenes Municipal Water District (LVMWD), poinformowano, że bardzo przekroczyli miesięczne limity. Byli wśród nich m.in. Sylvester Stallone, Dwyane Wade, Kevin Hart oraz Kim i Kourtney Kardashian.

Prawnik Stallone wyjaśniał „Los Angeles Times”, że 230 tys. nadmiernych galonów (870 645 litrów), "źle opisuje sytuację". Mówił o 500 drzewach na nieruchomości aktora, które mogą uschnąć, jeśli nie będą odpowiednio podlewane.

Z kolei koszykarz Wade i jego żona usprawiedliwiali przekroczenie limitu o 1400 proc. kłopotami z basenem. Zapewniali o podejmowanych wysiłkach w celu rozwiązania problemu.

Według radia publicznego NPR sprawczyniami jednych z największych nadużyć w południowej Kalifornii są Kim Kardashian, której imperium obejmuje m.in. linię bielizny „Skims” i jej siostra Kourtney. Pierwsza z nich zapłaciła około 2 325 dolarów za nadmierne zużycie wody.

,,Dla celebrytów, muzyków czy sportowców, mieszkających w okolicy, kary pieniężne nie mają znaczenia. Posiadają mnóstwo pieniędzy i jeśli chcą, mogą wydać 5 tys. dolarów miesięcznie na rachunek za wodę" – zauważył rzecznik LVNWD Mike McNutt.

Jak tłumaczył, ludzie, dla których ważniejsze są zielone krajobrazy lub konserwacja, muszą "zrozumieć, że zabierają wodę komuś (…), kto potrzebuje jej do gotowania, czyszczenia lub mycia".

Kim Kardashian

Czytaj też: Zabójcza susza w Kansas. Upały zabiły tysiące krów

PAP/fot.ig, kimkardashian/fot.pixabay

 

swiatrolnika.info 2022