Talk icon

Informacje

16-08-2022

Autor: Świat Rolnika

Bydło w Afganistanie zagrożone! Groźny wirus zabił setki zwierząt

Bydło

Bydło w afgańskich prowincjach Logar i Paktia jest w niebezpieczeństwie. Epidemia groźnej choroby wirusowej skóry zabiła już ponad 600 krów. 

Hodowcy zwierząt w Logar i Paktii ostrzegają, że może dojść do poważnej katastrofy żywnościowej. Wcześniej Światowa Organizacja Zdrowia ostrzegała przed groźbą rozprzestrzeniania się gorączki denga i krymsko-kongijskiej gorączki krwotocznej w Afganistanie.

Bydło zagrożone 

Wielu właścicieli gospodarstw rolnych w prowincjach Logar i Paktia twierdzi, że epidemia zabiła od 600 do 650 krów mlecznych i mięsnych w ciągu 20 dni. Wielu z nich mówi, że hodowla zwierząt to jedyny sposób zarabiania na życie, ale z powodu utraty żywego inwentarza ich sytuacja uległa katastrofalnemu pogorszeniu.

Hodowcy zwierząt w Logar i Paktii ostrzegają, że jeśli nie zostaną podjęte środki zapobiegające rozprzestrzenianiu się choroby, dojdzie do poważnej katastrofy. Oświadczają, że nie otrzymali jeszcze żadnych leków ani szczepionek z Ministerstwa Rolnictwa i Hodowli Zwierząt.

Wcześniej Światowa Organizacja Zdrowia ostrzegała przed groźbą rozprzestrzeniania się gorączki denga i krymsko-kongijskiej gorączki krwotocznej w Afganistanie.

Bydło

Czytaj też: Powodzie w Pakistanie zabiły pół tysiąca osób

meatinfo.ru/fot. pixabay
 

swiatrolnika.info 2022