Talk icon

Informacje

15-06-2022

Autor: Magdalena Podgórska

Broń do uboju zwierząt przerobił na palną i strzelił mężczyźnie w potylicę

broń

25 lat spędzi w więzieniu mężczyzna, który w 2020 roku w Zgorzelcu przerobił broń do uboju zwierząt na broń palną i zabił człowieka. 

Sąd Apelacyjny we Wrocławiu Dariusza O. oskarżonego o zabójstwo z użyciem broni palnej w marcu 2020 r. w Zgorzelcu (Dolnośląskie) bez wahania skazał na 25 lat pozbawienia wolności. Wyrok jest prawomocny po apelacji prokuratury. 

Broń do uboju posłużyła do zabójstwa

Do wydarzeń opisanych w akcie oskarżenia doszło w marcu 2020 r. w Zgorzelcu. Dariusz O., według prokuratury, zamordował mężczyznę strzelając mu w potylicę z borni palnej. Broń, której użył do zabójstwa, pierwotnie służyła do uboju zwierząt – O. przerobił ją na broń palną. Po zabójstwie podpalił zwłoki ofiary i porzucił je przy polnej drodze.

Sąd pierwszej instancji skazał O. na 15 lat więzienia. Apelację od tego wyroku złożyła prokuratura i obrona oskarżonego, która domagała się złagodzenia kary.

Jak przekazała w środę rzeczniczka Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu prok. Katarzyna Bylicka, sąd uwzględnił apelacją prokuratury i wymierzył oskarżonemu karę 25 lat więzienia. Wyrok jest prawomocny.

Czytaj także: Myśliwy postrzelił kolegę. Pomylił rosłego mężczyznę z dzikiem

PAP/fot. pixabay

swiatrolnika.info 2023